790_134814346678813_1182685161_n

در ۱۰ دیماه ۱۳۹۱ باراک اوباما قانون» مقابله با نفوذ ایران در نیمکره غربی» را امضا کرد. مقابله با گسترش نیروی قدس در پوش ارگانهای باصطلاح مذهبی در آمریکای لاتین محوری ترین مسئله در این قانون بشمار میرود.
نیروی قدس سپاه پاسداران که در سال ۱۹۷۰ تشکیل شد. سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی جانشین کنونی فرمانده نیروی قدس (جانشین قاسم سلیمانی) در تشکیل نیروی قدس در سال۱۹۷۰ نیروی قدس را “ارتش بین المللی اسلامی“ نامید. و مهترین هدف این نیروی نظامی تروریستی دخالت در کشورها و پیشبرد اهداف بنیادگرائی رژیم در ۳۲ سال اخیر است.
نیروی قدس که نقش فعالی علیه مردم عراق، افغانستان، لبنان، سوریه، بویژه در ۱۰ سال اخیر پیش برده است، در حال حاضر بطور مستقیم در دفاع از حکومت بشار اسد و بر علیه مردم سوریه شرکت دارد. بطوریکه سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی جانشین سرلشگر پاسدار قاسم سلیمانی، علناَ در اواخر می ۲۰۱۲ گفت “اگر نیروی قدس در سوریه حضور نداشت، دولت بشار اسد تاکنون سرنگون شده بود“.
در دوره ریاست جمهوری احمدی نژاد ، بطور ویژه ارگانهای بینادگرای رژیم و نیروی قدس در آمریکای لاتین گسترش یافتند. در سالهای اخیر فعالیت نیروی قدس در آمریکای لاتین و بویژه در ونزوئلا افزایش چشمگیر داشته است. و بقول خودشان، خط دفاع از نظام را در حیات خلوت آمریکا بسته اند .
نیروی قدس مزدورانش را با استفاده از پوش های موسسات خیریه ای، مذهبی – فرهنگی و دیپلمات در سفارت و یا در پروژه های تأسیساتی و خدماتی به کشورها میفرستد. و از همین پوش در آمریکای لاتین هم استفاده کرده است.

“سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج کشور“ یکی از پوش های گسترش نیروی قدس در آمریکای لاتین
کلیه فعالیت های بنیاد گرایی و تروریزم رژیم به دستگاه خامنه ای وصل و از طریق دفتر خامنه ای تامین بودجه می شوند. آنها توسط دفتر ویژه خامنه ای به ریاست آخوند حجازی در ارتباط با نیروی قدس و وزارت اطلاعات برای عملیات ویژه مورد استفاده قرار میگیرند.
رژیم آخوندی که با پوش دین و مذهب تروریزم و بنیادگرائی خود را گسترش میدهد، دو ارگان مهم و موازی و مکمل با هم برای این هدف تشکیل داده است:
۱) مرکز جهانی علوم اسلامی : این مرکز از کشورهای مختلف جهان طلبه و دانشجو در قم میپذیرد و کادرهای لازم برای پیشبرد اهدافش در کشورها را تربیت و به آن کشورها بازمیگرداند. این افراد محور فعالیت های نیروی قدس و وزارت اطلاعات در کشورهای مورد نظر رژیم میشوند.
۲) سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج کشور : رژیم در بیش از ۸۰ کشور جهان، مدارس آموزش و تربیت بنیادگرایی تأسیس کرده است.
فعالیت های بنیاد گرایی و تروریزم در امریکایی جنوبی :
رژیم آخوندی در کشورهای امریکای جنوبی، سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج کشور ، نمایندگی و دفاتر و مراکز اسلامی دایر کرده است. در برخی از کشورها مراکز و نمایندگی ها توسط نفرات بومی آن کشورها که قبلاً در مرکز جهانی علوم اسلامی درس طلبگی خوانده اند، اداره و مدیریت میشود.
کشور آرژانتین: در امریکایی جنوبی، کشور آرژاننتین مرکز ثقل فعالیت های سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج کشور است . این سازمان، در اکثر شهر های بزرگ آرژانتین، مدارس و حوزه علمیه و مسجد دایر کرده است. همه مراکز در آرژانتین توسط کادرهای فنی و بومی آرژانتینی مدیریت میشوند .
کشور برزیل : در شهر کوریتیبا، سازمان حوزه ها و مدارس علمیه مرکز دارد.
کشور گویان ( جزیره ) مراکز سازمان مدارس و حوزه های خارج کشور در گویان در پوش یک مرکز مطالعات، فعالیتش را شکل داده است. برای مدیریت این مرکز را یک طلبه هندی الاصل بنام دکتر عابد حسین تصدیق که سالیان در قم در مرکز جهانی علوم اسلامی درس میخواند، استفاده کرده است .
کشور ترینیداد :سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج کشور، در ترینیدا (از جزایر نزدیک گویان) یک مرکز با استفاده از یک آخوند پاکستانی راه اندازی کرده است.
کشور ونزوئلا : سازمان حوزه ها و مدارس علمیه خارج کشور، نمایندگی ندارد ولی مجمع جهانی اهل البیت فعال است و نیروی قدس در پوش کارهای سازندگی و صنعتی در ارگانهای نظامی ونزوئلا حضور فعال دارد.
بولیوی جایگزین ونزوئلا
هوگو چاوز ونزوئلا از دیرباز مهمترین متحد رژیم آخوندی در نیمکره غربی بوده که اکنون به حال کُما رفته است. لذا رژیم بشدت بدنبال پیدا کردن یک دوست صمیمی تازه در آمریکای لاتین است.
احمدی نژاد در سال ۲۰۰۷ از بولیوی دیدن کرد و بعد در تهران احمدی نژاد با «اوو مورالس» رئیس جمهوری بولیوی فوتبال بازی کردند!. رابطه بین بولیوی و رژیم آخوندی رو به تعمیق است. رژیم آخوندی بخشی از پول لازم برای تاسیس دانشکده جدید آلبا را متقبل شده است. و در کنار آن رژیم آخوندی بیش از ۱۰۰ عضو سپاه قدس را بعنوان مدرس در این دانشکده به بولیوی اعزام کرده است.
گفته میشود که بولیوی آماده ارائه پوشش دیپلماتیک و حمایت بین المللی از رژیم آخوندی و همچنین ارائه دسترسی بلند مدت به مواد مهمی مانند اورانیوم به ایران است

عکس العمل رییس جمهور آمریکا
حالا آقای اوباما یک فرد شناخته شده در عرصه مماشات با ولایت فقیه را بعنوان وزیر دفاع دولت جدید معرفی کرده. آقای چاک هيگل خواستار مذاکره مستقيم با رژيم ايران است و تحريم ها را بي اثر مي داند.
هيگل به همراه 12 نماينده ديگر کنگره يک قطعنامه را که از اتحاديه اروپا مي خواست حزب الله لبنان را در ليست تروريسم خود قرار دهد ، راي منفي داد
اوباما چهار سال پيش وقتی او را با خود به عراق مي برد، بوی گفت: ما نظرات مشابهي در سياست خارجي با هم داريم.
براستی معلوم نیست آیا آقای اوباما و سایر سیاست بازان آمریکایی به خطر بنیادگرایی و تروریزم رژیم ولایت حاکم بر ایران اشراف دارند و آیا با این بازیهای موش و گربه تحریمها از یکطرف وباز گذاردن دست مخوف تروریستهای سپاه قدس در اقصا نقاط جهان بدنبال کدامین منافع ملی آمریکا و با پرداخت از جیب و جان شهروندان جهان چه دست و دل بازانه عمل میکنند. آیا ریاست جمهور آمریکا چشمان افکار عمومی جهان را بسته میپندارد؟