155442_261674730659440_294861814_n
Production of fake news by the Iranian regime against the people of Syria

در روزهای گذشته رسانه های حکومتی جمهوری اسلامی (از جمله فارس ، ایسنا ، قدس آنلاین ، شبکه خبر ، افسران جنگ نرم و …) اقدام به قرار دادن خبری در خروجی خود با استناد به عکس مردی شمشیر بدست و با این عنوان که مخالفان بشار اسد در سوریه ، ضمن گرداندن زنان به اسارت گرفته شده چادری! ، اقدام به فروش این زنان «شیعه» بعنوان کنیز می کنند ، نموده اند .

این خبر که با یک عکس کاملاً جعلی و دروغین که مربوط به مراسم تعزیه ماه محرم در کشور لبنان و توسط طرفداران گروه تروریستی حزب الله لبنان است ، بشدت مورد توجه بینندگان این رسانه های حکومتی قرار گرفته است و بیشتر بازدید کنندگان بدون کمترین فکر کردن و با نهایت تعصب مذهبی (از جمله وجود تصویر واضح آیت الله خمینی در پس زمینه عکس ، زنجیرهای پلاستیکی و لباسهای متحدالشکل زنان درون عکس و موارد بیشماری که جعلی بودن عکس نسبت داده شده به تیتر خبر را مشخص می کند) ، اقدام به گذاشتن نظرات احساسی و هیجانی فرقه گرایانه و به دور از تفکر و تعقل ، نموده اند .

البته این اولین بار نیست که رسانه های حکومتی و وابسته جمهوری اسلامی که اکثرا آنها به ارگان های اطلاعاتی و نظامی جمهوری اسلامی ابران وابسته اند ، اقدام به پخش اینگونه اخبار فرقه گرایانه ، تنها با هدف انحراف افکار عمومی داخل ایران از دخالت های گسترده و آشکار جمهوری اسلامی در سوریه و کمک به کشتار و سرکوب مخالفان بشار اسد با هدف مظلوم نمایی شیعه و فرقه گرایی ، نموده اند .

نکته جالب اینکه این خبر سراسر دروغ و مضحک رسانه های جمهوری اسلامی ، تنها چند روز پس از افشا و انتشار گزارش جدید درباره شکنجه و کشتار ۱۱ هزار زندانی توسط حکومت سوریه و افشای همکاری گسترده تروریست های گروهک داعش وابسته به سازمان القاعده با رژیم بشار اسد ، صورت می گیرد .

جالب اینجاست ، پس از افشای خبر دروغین و گاف بزرگ «مرد شمشیر به دست و زنان کنیز! شیعه» ، این خبر از خروجی خبرگزاری ایسنا و شبکه خبر (برای مثال) حذف شده است و مشرق نیوز هم در فراری رو به جلو ، ضمن احتمال وجود چنین وقایعی ، فقط به تکذیب این خبر بسنده کرده است .

——-
منابع

ایسنا اینجا خبر را بعد از آبروریزی حذف کرد
http://goo.gl/BCVbMc
شبکه ایران
http://www.khabarpu.com/h.php?t=255-xFA-x115270-xpjvmokuauomx-owobwo-ouvauo-auxk-tod-kvxj-x_n_apqsuxvk
و اینجا