10473178_418819534944958_1914712672138106902_n

#بگونه: جان کری روز یک‌شنبه (۲۲ فوریه/۳ اسفند) به منظور دیدار با ظريف وارد ژنو می‌شود. به گزارش خبرگزاری فرانسه، وزیر امور خارجه آمریکا پیش از این سفر هشدار داده بود که همچنان «اختلافات قابل‌توجهی» بر سر برنامه اتمی رژيم ايران وجود دارد. بگفته جان کری «پرزیدنت باراک اوباما به هیچ وجه تمایل ندارد که این مذاکرات را بیشتر از مهلت مقرری که برای آن تعیین شده تمدید کند.»
کری همچنین تاکید کرده که تمامی اعضای گروه مذاکره‌کننده بر سر این مسئله توافق دارند که ایران باید صلح‌آمیز بودن برنامه اتمی‌اش را ثابت کند. به گفته وی اگر ایران با شرایطی که از دستیابی این کشور به سلاح اتمی جلوگیری می‌کند مخالفت کند، آمریکا آماده است تا مذاکرات را ترک کند.
وزیر امور خارجه آمریکا بر جدی بودن باراک اوباما در این برهه از مذاکرات تاکید کرده و گفته: «رئیس‌جمهور کاملا آماده است که اگر احساس کند ایران با تصمیمات اتخاذ شده به منظور اثبات صلح‌آمیز بودن برنامه اتمی این کشور مخالفت می‌کند، مذاکرات را متوقف کند.»
به گزارش راديو آلمان، كري و ظريف به مدت دو روز در ژنو دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد. دیپلمات‌های دو کشور از روز جمعه (۲۰ فوریه/ اول اسفند) در ژنو مذاکراتشان را آغاز کرده‌اند. نمایندگان کشورهای بریتانیا، فرانسه، چین و روسیه نیز روز یک‌شنبه به مذاکرات خواهند پیوست.
برای اولین بار رئیس سازمان انرژی اتمی رژيم ایران علی اکبر صالحی و ارنست مونیز وزير انرژي آمريكا روز شنبه (۲۱ فوریه/ ۲ اسفند) به مدت پنج ساعت با یکدیگر ملاقات داشتند.
جان کری اما تصریح کرده که حضور وزیر انرژی آمریکا در مذاکرات نشان‌دهنده هیچ چیز خاصی نیست و او تنها برای مشارکت در بحث‌های تکنیکی و فنی در مذاکرات حضور دارد. گفتني است كه رژيم در يك بن‌بست ناگشودنی و تله‌یی که دمب مقام ولایت در آن گیر افتاده گرفتار آمده است ! بخصوص که ضرب‌الاجل هسته‌یی در حالی دارد نزدیک می‌شود که خامنه‌ای نتوانسته رژیمش را در ارتباط با بحران هسته‌یی تعیین‌تکلیف کند.

#ايران #آمريكا #اتمي #مذاكرات_اتمی #تهديد #جان_كري #ژنو #ظریف