12803081_572828206210756_2635211633432335939_n

‫#‏بگونه‬: به نقل از برنار کازنو وزیر کشور فرانسه نیروهای امنیتی این کشور مردی مظنون به انجام حمله‌ای تروریستی را «در آخرین مراحل» پیش از اجرای آن، دستگیر کرده‌اند. سازمان ضدتروریستی فرانسه، نیز پنج‌شنبه به منطقه‌ای در اطراف پاریس یورش برده‌ است.
در همین راستا برنار کازنو، پنجم فروردین ماه، در جمع خبرنگاران اعلام کرد در حال حاضر رابطه‌ای میان بازداشت اخیر و حملات قبلی در پاریس یا حملات اخیر در بلژیک وجود ندارد. وی همچنین اضافه کرد انجام حملات انتحاری و انفجارهایی در بروکسل، پایتخت بلژیک، تا کنون بیش از ۳۰ کشته و صدها زخمی برجای گذاشته‌است.
به گزارش «فرانس ۲۴»، وزیر کشور فرانسه می‌گوید نیروهای امنیتی آن کشور با «تحقیقات دقیقی که از هفته‌ها پیش شروع شده بود و منابع انسانی و فنی مهمی در آن دخیل بوده‌اند» و در عین حال «با همکاری نزدیک و جاری با دیگر سازمان‌های اطلاعاتی اروپا»، موفق شده‌اند فرد مظنون را بازداشت کنند. فرد بازداشت شده شهروند فرانسه می باشد.
این در حالی است که طی روزهای گذشته و در پی حملات تروریستی در بروکسل، کشورهای اروپایی اقدامات امنیتی خود را افزایش داده‌اند.
رادیو «فرانس‌انفو» گفته است مرد مظنون، در بلژیک به رابطه با «شبکه‌های جهادی» متهم بوده است. شبکه تلویزیونی «ای‌ته‌له» نیز گفت در خانه او مواد انفجاری پیدا شده‌است.
جزئیات بیشتری در مورد فرد بازداشت‌شده و آنچه در پی انجامش بود هنوز منتشر نشده‌ است.
به گفته آقای کازنو، طی سال جاری میلادی ۷۵ تن در ارتباط با فعالیت‌های تروریستی در فرانسه بازداشت شده‌اند؛ از این میان ۳۷ تن تحت بازجویی هستند و اتهامات اولیه به آنها تفهیم شده و ۲۸ تن زندانی شده‌اند.
یادآور می شود در جریان یک عملیات تروریستی در ۲۸ آبان‌ماه گذشته در پاریس ۱۳۰ تن کشته شدند.
صلاح عبدالسلام، تنها بازمانده حملات پاریس، یک هفته پیش در بلژیک بازداشت شد.
‫#‏تروریسم‬ ‫#‏پاریس‬ ‫#‏بروکسل‬ ‫#‏داعش‬ ‫#‏حملات_انتحاری‬

به کانال تلگرام بگونه بپیوندید: