13516402_612086222284954_8229517066207634166_n.jpg

#بگونه: محراب فاطمی قهرمان پاورلیفتینگ آسیا با سابقه شرکت در رقابت‌های لیگ برتر کشتی آزاد در مصاحبه‌ای با خبرگزاری ایسنا، از «فساد مالی و سوءاستفاده‌های فراوان» در این رقابت‌ها شکایت کرده است. او درباره دلایل نزول این مسابقات می‌گوید: «همه چیز خوب پیش می‌رفت تا اینکه اسپانسر میلیاردی آمد. فدراسیون پولی به قهرمانان نداد، ما هنرپیشه‌هایی بودیم که مجانی کار می‌کردیم اما پول به جیب افراد خاص رفت. رییس فدراسیون می‌گفت همین که تلویزیون شما را نشان می‌دهد باید پول هم بدهید.»
فدراسیون‌ها وظیفه دارند ورزشکاران رشته خود را از هرگونه مواد ممنوعه نیروزا و داروهای غیر مجاز بر حذر دارند. اما آنطور که فاطمی می‌گوید، فدراسیون خود مروج این تخلف بوده است و به جای جلوگیری از تجارت دارو، قهرمانان را تشویق به این امر مجرمانه می‌کرده است. فاطمی می‌گوید: رییس فدراسیون می‌گفت شما در این برنامه معروف می‌شوید و باشگاه می‌زنید. می‌توانید به افرادی که عاشق این رشته هستند دارو بفروشید!
او تاکید کرد: در قدراسیون، کار دست عده‌ای است که دنبال منافعشان هستند. با وجودیکه مسابقه انتخابی داشتیم، اما مسئولان برنامه از برخی زیرمیزی می‌گرفتند تا نام‌شان را جزو شرکت کنندگان مسابقه بگذارند.
او می‌گوید برخلاف اغلب قهرمانان بدنسازی، شغل خودش باشگاه‌داری نیست. زیرا «همه به محض ورود به این رشته دنبال این هستند که با زدن آمپول، سریعاً خودی نشان بدهند.»

فاطمی گفت: با چشمان خودم دیده‌ام که افرادی به خاطر زدن آمپول‌های مختلف از دنیا رفته‌اند. این آمار در باشگاه‌های بدنسازی رو به رشد است. مافیای دارو در بدنسازی بیداد می‌کند و کسی هم نیست که جلوی این افراد را بگیرد.
قهرمان سابق مسابقات مردان آهنین یادآور شد: جوان ۱۵ ساله در رختکن آمپول می‌زند. به دفعات دیده‌ام که نفراتی با این داروها مرده‌اند. یکی از دوستانم ۸۰ کیلو بود، می‌خواست چند روز مانده تا ازدواجش به ۹۵ کیلوگرم برسد. متاسفانه استروئید مصرف کرد و اجل فرصت نداد مراسم دامادی خود را ببیند.
او در صحبت‌های خود با خبرگزاری ایسنا تاکید کرد: یک نفر بیاید و جلوی مرگ جوان‌ها را بگیرد. شدیداً احساس خطر می‌کنم. از مسئولان می‌خواهم استروئیدها را جزو موارد قاچاق قرار دهند و با توزیع کنندگانش برخورد کنند.
محراب فاطمی بر این باور است که برای موفقیت در این ورزش «باید در فدراسیون خرج کنی. تا به یک سری افراد پول ندهی به جایی نمی‌رسی.»
به گفته او، یکی از ورزشکاران که وضع مالی مناسبی نداشت به خاطر اینکه بتواند در مسابقه‌ قوی‌ترین مردان شرکت کند «طلاهای زن و بچه‌ و مادرش را فروخت تا بتواند زیرمیزی بدهد.»
لازم بذکر است که ورزشکارانی چون امید ستایش پور و سجاد پیر آقا چمن در وضعیت بد اقتصادی به دستفروشی مشغولند. سجاد پیر آقا چمن قهرمان المپيك سال دوهزار و سیزده در رشته پرتاب ديسك و دوميداني كه برنده مدال نقره بود در حال حاضر در يكي از خيابانهای تبريز سيگار ميفروشد. همچنین امید ستایش پور قهرمان رشته پاورلیفتینگ کشوری دستفروشی میکند.

 

به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah