‫#‏بگونه‬ : به گزارش فعالین حقوق بشر در ایران ، نادر داستان‌ پور ، جوان تهرانی که در روز پنجشنبه سوم تیرماه دستگیر شده بود بر اثر عوارض ناشی از ضرب و شتم جان باخت. وی حین بازداشت از جمله آسیب مغزی و عدم انتقال به بیمارستان در بازداشتگاه کلانتری ۱۲۷ نارمک جان خود را از دست داد.
نادر داستان پور پسر دوم خانواده بود. روز پنجشنبه سوم تیرماه که اهالی منزل خواب بودند ، پلیس سرکوبگر انتظامی زنگ درب خانه را می‌زند ، پسر بزرگ خانواده در را باز می‌کند اما به‌دلیل نداشتن حکم ، از ورود آن‌ها ممانعت به‌عمل می‌آورد. اما با بیشتر شدن تعداد ماموران ، درب خانه را شکسته و بعد از ورود به منزل ، اعضای خانواده را مورد ضرب و شتم شدید و استفاده از اسپری اشک‌آور قرار می‌دهند.
نادر داستان پور و برادرش پس از بازداشت به بازداشتگاه کلانتری ۱۲۷ نارمک منتقل می‌شوند و روز بعد به شعبه هفت بازپرسی دادسرای قضایی رژیم در تهران اعزام شدند. قاضی به‌رغم رویت علائم ضرب‌ و جرح به جای اعزام به بیمارستان با تمدید قرار بازداشت ، آنها را دوباره به بازداشتگاه می‌فرستد. در بازداشتگاه حال نادر بد می‌شود و هر چقدر سایر بازداشت‌شدگان داد و بیداد می‌کنند فایده‌ای نمی‌کند و حتی مأموران به جای انتقال وی به بیمارستان ، آن‌ها را مورد تمسخر قرار می‌دهند تا این‌که نادر در آغوش برادر بزرگترش در اثر خونریزی مغزی جان می‌دهد. بعد از یک‌ساعت آمبولانس می‌آید. جسد نادر داستان پور به مدت ۵ روز در سردخانه کهریزک نگهداری شده بود و در نهایت خانواده او را به خاک سپردند.
*******************

به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah