‫#‏بگونه‬ : به گزارش فعالین حقوق بشر در ایران ، مریم نقاش زرگران ، نوکیش مسیحی محبوس در زندان اوین ، در چهاردهمین روز اعتصاب غذا در وضعیت وخیم جسمانی به سر می برد.
علیرغم تأیید پزشکی قانونی مبنی بر بیماری قلبی وی ، هم چنان به دلیل مخالفت دادستانی رژیم از حق آزادی مشروط محروم می باشد. وی از چهارده روز پیش در اعتراض به جلوگیری نهاد های امنیتی رژیم از آزادی مشروط ، دست به اعتصاب غذا زده و با توجه سابقه بیماری هم اکنون در شرایط بد جسمانی می باشد.
به گفته یکی از نزدیکان این زندانی ، دیروز خانواده مریم ملاقات حضوری خارج از نوبت داشتند و بر این اساس مطلع شدند به‌ دلیل این‌ که به مریم در اعتصاب‌غذای قبلی در بهداری زندان توهین شده از رفتن به بهداری نیز خودداری می‌کند و حاضر نیست به هیچ‌ وجه کار درمانی‌اش داخل زندان انجام شود.
مریم نقاش زرگران به‌ دلیل ابتلا به بیماری ASD حدوداً ٩ سال قبل تحت جراحی قلب قرار گرفت و نیاز مبرم به مراقبتهای ویژه و مستمر پزشکی دارد. علاوه بر این او در یک سال اخیر با بی‌حسی دست و پا و درد مزمن در مفاصل و ستون فقرات مواجه شده است که پس از ماهها در مراجعه اولیه به پزشک متخصص تشخیص اولیه بیماریهای دیسک کمر ، آرتروز و پوکی استخوان بوده است و پزشک معتمد زندان دستور بستری پنج روزه و نیاز فوری به انجام فیزیوتراپی را صادر کرده که با عدم مجوز دژخیمان دادستانی رژیم وی هم‌چنان از درد بسیار رنج می‌برد.
***************
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah

 

13708372_623562117804031_3460016723185093135_o