#بگونه: به گزارش شبکه العربیه، در سمیناری که روز شنبه سیزدهم شهریورماه از سوی دفتر «شورای ملی مقاومت ايران» در اور سوراواز ( در حومه پاریس) برگزار شد، برخى از شخصيت‌هاى سياسى بين‌المللى و نمایندگان جوامع ایرانی در اروپا در این سمينار خواستار تشكيل دادگاهی ويژه برای محاكمه سران رژیم ايران بخاطر «اعدام‌هاى دسته‌‌جمعى هزاران زندانى سياسى در سال ۱۹۸۸ و نيز جنایت‌های مستمر» اين نظام شدند.

در اين سمينار كه با شرکت و سخنرانی شماری از شخصیت‌های بین‌المللی برگزار شد، اد رندل، رييس كنوانسيون حزب دمكرات آمریکا در ژویيه ۲۰۱۶ و فرماندار سابق پنسیلوانیا با اشاره به اعدام زندانیان سیاسی در سال شصت و هفت گفت: چه چیز آزار دهنده‌تر از این است که وزیر دادگستری روحانی یکی از اعضای کمیته مرگ در این قتل‌عام بوده است. این خود میزان مدره بودن این دولت را نشان می‌دهد. رژیمی که وزیرش چنین فردی است باید محاکمه شود.
رییس سابق حزب دموکرات آمریکا افزود: فقط از یک راه آزادی به ایران می رسد و آنهم تغییر این رژیم است.
برنارد كوشنر، وزير خارجه پيشين فرانسه گفت در دورانی كه اين جنايت‌ها در ايران صورت گرفت از خود می‌پرسم كه مدافعان حقوق بشر در آن زمان چه می‌کردند. وی اضافه كرد بايد دادگاهی ويژه برای محاكمه جنایت‌های ملایان تشكيل شود. او گفت فقط در ۱۹۸۸ نبود كه كشتار صورت گرفت بلکه همين امروز هم در ايران كشتار ادامه دارد. در سال گذشته ایران بيشترين ميزان اعدام به نسبت جمعيت را در جهان داشته است. اين اعدام‌ها از زمان توافقنامه هسته‌ای بیشتر هم شده است.
استراون استیونسون، رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق و نماینده پیشین پارلمان اروپا نیز خطاب به سمینار گفت:‌ در رابطه با سی هزار تن که در سال ۱۹۸۸ قتل‌عام شدند چه اتفاقی افتاد؟‌ اصلاً هیچ کاری از سوی غرب انجام نشد. اگر ملل متحد قرار است ذره‌ای اعتبار برای خود حفظ کند باید این مسئله را این ماه در شورای حقوق بشر در ژنو به عهده بگیرد. این باید یکی از موضوعات کلیدی در دستور کار آنها باشد. این مسئله باید روی میز شورای امنیت ملل متحد برود. عاملان و قاتلان باید حساب پس بدهند و به پای عدالت کشیده شوند.
مریم رجوی، رییس»شوراى ملى مقاومت ایران» در سخنرانى خود از جامعه بین‌المللی و دولت‌های غربی خواست که «سران نظام ولایت فقیه را بخاطر جنایت علیه بشریت در ایران بویژه قتل عام سی هزار زندانی سیاسی در سال شصت و هفت در مراجع بین‌المللی در مقابل عدالت قرار دهند.
مریم رجوى همچنین خواستار آن شد که «هرگونه رابطه با این رژیم مشروط به توقف اعدام شود». وی با تاکید بر اینکه » دادخواهی سی هزار زندانی قتل‌عام شده در سال شصت و هفت بخشی از كارزار سرنگونی این رژیم است»، عموم مردم ایران را به «یاری و همبستگی برای گسترش این جنبش» فرا خواند.

#فراخون #مقاومت #تابستان_67 #کمیته_مرگ #دادخواهی
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah

14199616_647299658763610_1502281650204353811_n.jpg