#بگونه : کارگزاران رژیم در آموزش و پرورش، دانش‌آموزان شلاق خورده و خانواده‌های آنها را تهدید کردند که اگر خبر شلاق خوردن دانش‌آموزان را تکذیب نکنند، برای همیشه از مدرسه اخراج خواهند شد.
این تهدید به دنبال انعکاس فیلم افشاگرانه شلاق زدن دانش‌آموزان دبستانی در کرمان در شبکه‌های اجتماعی از سوس کارگزاران رژیم صورت گرفته است.
این تهدید کارگزاران رژیم سبب شد که دانش‌آموزان و خانواده‌ها از ترس اخراج همیشگی، افشاگری پیشین خود را انکار کنند.

در روزهای گذشته، مدیر مدرسه موسوم به چمران در روستای مختار آباد شهرستان رودبار جنوب در (استان کرمان) ده تن از دانش آموزانش را به جرم نپرداختن ۳۰ هزار تومان حق ثبت نام شلاق زده و از مدرسه اخراج کردند.

به گزارش سایت حکومتی تابناک با وجود تأیید خانواده‌ها و تشریح اتفاقات رخ داده توسط خود دانش‌آموزان در فیلمهای ویدئویی که به آن اشاره شد، «پهلوان» رئیس آموزش و پرورش در شهرستان رودبار جنوب، خبر را تکذیب و آن را کذب محض دانسته است. پس از او «محمد محسن بیگی»، رئیس آموزش و پرورش در استان کرمان نیز ضمن تکذیب این خبر، رسانه‌هایی که این خبر را منتشر کردند، به خیانت در حق افکار عمومی متهم کرد.

تابناک افزود: اما پرسشی که پس از اظهارات مسئولان به وجود آمد، این بود که چرا به‌رغم وجود مستندات کافی از جمله فیلمهای ویدئویی افشاگری دانش‌آموزان و تأیید خانواده‌ها، مدیران آموزش و پرورش استان کرمان به جای پذیرش خطا، عذرخواهی، برخورد با مدیر متخلف و دلجویی از دانش‌آموزان به تکذیب خبر روی آورده‌اند؟
در این رابطه، یکی از فعالان فرهنگی منطقه که به همراه همکارانش در روستاهای شهرستان رودبار جنوب مشغول است و نامش نزد «تابناک» محرمانه باقی خواهد ماند، گفت: ما هم مثل مسئولانی که خبر را تکذیب می‌کنند، دعا می‌کنیم این خبر دروغ باشد، ولی متأسفانه نه تنها این خبر دروغ نیست، بلکه کاملاً درست است.
وی ضمن تشریح جزئیاتی بیشتر از حادثه، گفت: در همان زمان که خبر شلاق خوردن و اخراج قریب به ده دانش‌آموز مدرسه شهید چمران منتشر شد، ما برای مستند سازی اتفاق به سراغ دانش‌آموزان رفتیم و از آنها فیلم گرفتیم.
همچنین ضمن تهیه لیستی از دانش‌آموزان کتک خورده با خانواده‌های آنها تماس گرفتیم که آنها نیز خبر را تأیید کردند. اما حالا اگر شما دوباره به سراغ دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها بروید، خبری که تا چند روز پیش تأیید می‌کردند را تکذیب می‌کنند
وی در مورد چرایی این تکذیب از سوی دانش‌آموزان گفت: پس از انتشار خبر در رسانه‌ها و فضای مجازی مسئولان آموزش و پرورش، این دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها را خواسته‌اند و با تهدید آنها به این‌که اگر خبر شلاق خوردن و اخراج را تکذیب نکنند، برای همیشه از مدرسه اخراج خواهند شد، کاری کردند که دانش‌آموزان و خانواده‌ها از ترس اخراج همیشگی، افشاگری پیشین خود را انکار می‌کنند.
وی افزود: همین موضوع سبب شده تا مسئولان آموزش و پرورش شهرستان و استان نیز با خیال راحت خبر فوق را تکذیب کنند و مطمئن باشند، اگر کسی دوباره به سراغ دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان برود، آنها نیز حرف مسئولان را خواهند زد.
*********************
#ایران #کرمان #دانش_آموزان #افشاگری #تهدید #اخراج
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah
14729146_664703237023252_4579763367442183593_n