#بگونه : گروهی از مادران ساکن شمال لندن روز دوشنبه ۱۵ آذر در حمایت از نازنین زاغری، شهروند دو تابعیتی ایرانی بریتانیایی که در ایران زندانی است، به طرف خیابان داونینگ و محل کار نخست وزیر بریتانیا در لندن راه پیمایی می‌کنند.
نازنین زاغری ۳۷ ساله برای بنیاد خیریه تامسون رویترز کار می‌کرد، که وابسته به خبرگزاری رویترز است. او برای تعطیلات نوروز به همراه دختر دو ساله‌ خود به ایران سفر کرده بود، اما روز ۱۵ فروردین ماه امسال هنگام خروج از کشور در فرودگاه تهران بازداشت و به کرمان منتقل شد.
دختر خردسال خانم زاغری پس از بازداشت از او جدا شد و او ۴۵ روز را در سلول انفرادی سپری کرد.
توقیف گذرنامه نازنین زاغری سبب شده تا گابریِلا، دختر دو ساله اش نیز اجازه خروج از ایران را از دست داده و از پیوستن به پدرش در بریتانیا محروم بماند.
مادران ساکن شمال لندن قرار است نامه‌ای را تسلیم ترزا می، نخست وزیر و بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا کنند که در آن بر ضرورت تلاش بیشتر دولت بریتانیا برای آزادی نازنین زاغری تاکید شده است.
ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری به تازگی گفته است که به اعتقاد او حکومت جمهوری اسلامی ایران خانم زاغری را به عنوان ابزار چانه زنی در تلاش برای وصول یک بدهی از دولت بریتانیا به گروگان گرفته است.
پیشتر، سپاه پاسداران رژیم آخوندی که در بازداشت نازنین زاغری نقش داشت، او را به مشارکت در پروژه‌های «براندازی نرم» متهم، و به عنوان یکی از «سرشبکه‌های اصلی موسسات معاند» نام برده بود. همسر خانم زاغری اتهامات مطرح شده را به شدت رد کرده و آن را جنون آمیز دانسته بود.
سرانجام در میانه شهریور ماه، دادگاه به ریاست قاضی جنایتکار رژیم صلواتی ،نازنین زاغری را ۵ سال زندان محکوم کرد.
********************
#ایران #زندان #نازنین_زاغری #مادران_بریتانیایی #راهپیمایی #اعتراض
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah

15267817_695825010577741_7616377206234164666_n