#بگونه: به دنبال کارشکنی دژخیمان زندان در اجرای حکم آزادی زندانی سیاسی صالح کهندل علیرغم پایان گرفتن دوره محکومیتش و اعلام آزادی وی از بلندگوهای زندان، روز ۲۳ دی ماه زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج ضمن هشدار نسبت به وضعیت نامعلوم صالح کهندل اعلام کردند که در صورت آزاد نشدن وی واکنشها و اعتراض های خود را به طرق مختلف ابراز خواهند کرد.
متن اعتراضی نامه زندانیان سیاسی :
نامبرده علیرغم اعلام آزادی و پایان محکومیتش از ظهر روز چهارشنبه از سالن 12 خارج شده و طبق خبرهای رسیده از دیروز در یک سلول انفرادی در قرنطینه بدون هیچ امکانی نگهداری میشود.
از آنجا که این عمل مسئولان امنیتی زندان تداعی سرنوشت علی معزی را ایجاد میکند، ما زندانیان سالن 12 هشدار میدهیم چنانچه فورا صالح کهندل را آزاد نکنید با واکنش شدید ما زندانیان روبرو خواهید شد و اعتراضات خود را به طرق مختلف ابراز میداریم.
در پی عدم آزادی و وضعیت نامعلوم زندانی سیاسی صالح کهندل مادر وی دچار حمله قلبی شده است!
مادر این زندانی که بیش از ۱۰ سال فرزندش را ندیده است، بیرون از زندان در انتظار دیدن وی بسر می برد و با مطلع شدن از عدم آزادی وی، دچار حمله قلبی شده و با حالت اغما به بیمارستان منتقل شده است.
***
روز پنج شنبه ۲۳ دی ماه ۱۳۹۵ صالح کهندل زندانی سیاسی بند ۴ در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر، برخلاف اعلام قبلی، پرینت زندان و اعلام از بلندگوی زندان مبنی بر آزادی، از قرنطینه زندان به انفرادی منتقل شده است.
طبق اعلام دژخیمان زندان از بلندگوی زندان مبنی بر آزادی صالح کهندل، روز چهارشنبه ۲۲ دی ماه این زندانی از سالن مربوطه به قرنطینه زندان جهت گذراندن آخرین روز از دوران محکومیت منتقل شد، اما پس از یک روز برخلاف اعلام های قبلی، از آزادی وی ممانعت به عمل آمده و کهندل را از قرنطینه به انفرادی منتقل کرده اند.
همبندیان این زندانی، پس از آگاهی از عدم آزادی، انتظار حضور دوباره او را در سالن ۱۲ می کشیدند اما پس از گذشت ساعاتی با عدم بازگشت صالح کهندل مواجه شده و به دلیل نگرانی از وضعیت وی به افسر نگهبانی مراجعه کردند.
مسئولان زندان به زندانیان اعلام کرده اند که این زندانی پرونده دیگری در شعبه ۲۶ در دست بررسی دارد و تا زمانی که نتیجه آن مشخص نشود آزاد نخواهد شد. این بدان منظور است که با پرونده سازی تازه ای قرار است حکم بازداشت دیگری برای وی صادر گردد.
مادر این زندانی که بیش از ۱۰ سال فرزندش را ندیده است، بیرون از زندان در انتظار دیدن وی بسر می برد و با مطلع شدن از عدم آزادی وی، دچار حمله قلبی شده و با حالت اغما به بیمارستان منتقل شده است.
به گفته زندانیان علی معزی را نیز چندی پیش از بند خارج و به مکان نامعلومی منتقل کردند و از تاریخ ۱۵ دی ماه سال جاری تا کنون هیچ اطلاعی از سلامت و محل نگهداری وی در دست نیست و امروز نیز صالح کهندل را به همان شیوه برده اند، این اتفاق برای چندمین بار است که در خصوص زندانیان روی می دهد و هیچ کسی هم پاسخگو نیست.
زندانیان به دلیل نگرانی از وضعیت این زندانی، عدم اطلاع از محل دقیق نگهداری او و عدم آزادی طبق اعلام های قبلی، دست به اعتصاب غذای اعتراضی زده و به مسئولین اعلام کرده اند تا روشن شدن وضعیت وی و محل نگهداری او در اعتصاب خواهند ماند.

#صالح_کهندل #علی_معزی #زندانیان_سیاسی #اعتصاب #آزادی
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah

15977415_717909738369268_5371786038141081955_n