#بگونه : در ادامه تظاهرات هزاران نفره مردم اهواز روز سه‌شنبه بیست و ششم بهمن، در سومین روز اعتراضات خود،در مقابل استانداری تجمع کردند و به آلودگی هوا و قطع آب و برق اعتراض کردند.
در پی تجمع گسترده مردم به جان آمده اهواز، فرماندار اهواز به میان تظاهر کنندگان آمد و از آنها خواست 20نماینده تعیین کرده و در جلسه استاندار و معاون وزیر نیرو شرکت کنند اما تظاهر کنندگان او را هو کردند وبا شعار دروغه دروغه جوابش را دادند.

رژیم از ترس گسترش این تظاهرات مردمی، خیابانهای اطراف استانداری، پل معلق و فلکه اول کیانپارس معروف به فلکه آتش‌نشانی را بسته بود.

رژیم آخوندی برای جلوگیری از بازتاب تظاهرات مردم اهواز تا ظهر دیروز اینترنت را قطع کرده بود.

در شادگان نیز تظاهرات مشابهی در روزهای گذشته برگزار شده است. این تظاهرات علیه بی‌توجهی رژیم آخوندی به هوای آلوده، آب آلوده و غیرقابل شرب و قطع برق و آب در یازده شهر خوزستان در سه روز گذشته بود.

مردم اهواز و شادگان علیه مقامات و نیروی انتظامی شعار دادند و خواهان استعفای کارگزاران رژیم از جمله استاندار و معصومه ابتکار معاون آخوند روحانی شدند.

به دنبال گسترش اعتراضات مردم روز سه‌شنبه حمید چیت‌چیان، وزیر نیروی کابینه آخوند روحانی به اهواز رفت تا ستاد بحران را در استانداری تشکیل دهد.

به قتل رساندن یک جوان بیگناه به نام حسن آلبو غبیش در شادگان توسط مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی نیز عامل تشدید اعتراضات مردم شد. مردم کلانتری شهر را آتش زدند و درگیری میان آنها و مأموران سرکوبگر نیروی انتظامی تا امروز ادامه یافت.

خبرگزاری حکومتی فارس به ادامه تظاهرات مردم اهواز در اعتراض به گرد و خاک و قطع آب و برق اعتراف کرد.

این خبرگزاری روز سه‌شنبه بیست و ششم بهمن با عنوان ”شب‌هنگام تجمع معترضان اهوازی ادامه دارد ”نوشت: «دومین روز اعتراضات مردم خوزستان در مقابل استانداری نسبت به بی‌توجهی دولت به مسأله ریزگردها، انتقال آب و مشکلات موجود در استان به شب کشیده شد».

ادامه سر‌دادن شعارهایی برای مطالبات مردم خوزستان از دولت، جلوگیری از انتقال آب کارون به استانهای دیگر و توجه به تشنگی خوزستان، توجه جدی به رفع معضل گرد و خاک، رفع مشکلات قطعی آب و برق در پایتخت انرژی ایران، پرداخت سهم فروش نفت خوزستان و توجه به توسعه خوزستان به‌عنوان قطب اساسی و اصلی انرژی و اقتصاد کشور از خواسته‌ها و مطالبات این معترضان بوده است.
************************
#ایران #اهواز #تظاهرات #مردم #اعتراض #آلودگی_هوا #کارون
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah