#بگونه: یکسال از شروع جنبش دادخواهی قتل‌عام شدگان تابستان ۶۷ می‌گذرد. در هفتم مرداد سال ۹۵، «خانواده‌های شهیدان و زندانیان سیاسی» با انتشار اطلاعیه‌یی «کارزار بزرگداشت شهیدان قتل عام ۶۷» را به‌اطلاع همه رساندند.
بعد از انتشار این فراخوان، فرزند آقای منتظری اقدام به انتشار فایل صوتی ملاقات آقای منتظری با تعدای از اعضای هیئت مرگ خمینی کرد. [جنبش دادخواهی جانباختگان «قتل عام ۶۷» چیست؟] جنبش دادخواهی بلافاصله در فضای سیاسی جامعه گسترش پیدا کرد و افکار عمومی قاتلان آن سال‌ها را به چالش کشید. کار آنقدر بالا گرفت که علی مطهری به پورمحمدی ـ از اعضای هیئت مرگ ـ نامه نوشت و از او خواست تا در آن رابطه پاسخگو باشد.
اما داستان به همینجا ختم نشد، خامنه‌ای بزرگترین شکست خود در ماههای اخیر را، از همین جنبش دریافت کرد. خامنه‌ای موفق نشد تا رئیسی را از صندوق انتخابات ریاست جمهوری‌اش بیرون بکشد؛ تنها به یک دلیل. روحانی لحظه و تعادل موجود در جامعه را دریافت و برای برهم زدن مهندسی انتخابات! از طرف خامنه‌ای اعلام کرد مردم «آنهایی که در طول ۳۸ سال فقط اعدام و زندان بلد بودند، را قبول ندارند». [روحانی و قتل عام ۳۸ ساله]
خامنه‌ای به این ترتیب برای آنکه جنبش دادخواهی تبدیل به یک خیزش اجتماعی و تظاهرات گسترده نشود، به ناچار با تن دادن به روحانی از مهندسی خود صرف نظر کرد. روحانی برای آنکه مجدد بر کرسی ریاست جمهوری ولایت فقیه بنشیند به یک شهادت تاریخی درباره تاریخچه‌ی جمهوری اسلامی! تن داد. روحانی، خود یکی از متهمان اصلی در تمامی پرونده‌های جمهوری اسلامی! ست زیرا روحانی همواره یک فرد درجه اول در تصمیم‌گیری و تصمیم‌سازی در نظام بوده است.
خامنه‌ای در جمعبندی خود از شکست مهندسی‌اش در انتخابات در ۱۴ خرداد گفت: جای شهید و جلاد در اذهان بدنه نظام او تغییر کرده است. [دهه ۶۰؛ جلاد و شهید]
در ۲۴ مرداد ۹۶ «خانواده شهیدان و زندانیان سیاسی» ـ یک سال بعد از شروع کارزار ـ به پیوستن به جنبش دادخواهی قتل‌عام شدگان تابستان ۶۷ و محاکمه آمران و عاملان آن، فراخوان مجدد داد. بیانیه به نقش نسل جوان در جنبش دادخواهی پرداخته و می‌نویسد: «امروز نسلی كه در زمان قتل عام ۱۳۶۷ بدنیا نیامده، یا در دوران كودكی بسر می‌بردند، در پیشاپیش جنبش دادخواهی، خونخواه آن شهیدان است و این همان حقیقتی است كه فاشیسم دینی حاكم بر میهن مان را شدیدا به وحشت انداخته است، بنحوی كه خامنه‌ای به این حقیقت اعتراف كرده و می‌گوید دهه ۶۰ مظلوم واقع شده و جای شهید و جلاد عوض شده است.»
آنگاه «خانواده شهیدان و زندانیان سیاسی» اعلام می‌کنند که «از آنجا كه پیوستن به جنبش دادخواهی یك وظیفه ملی، میهنی و انقلابی و یك گام بزرگ در راستای تحقق آزادی و حاكمیت مردم است، لذا از همه شما می‌خواهیم:
• اسامی و مشخصات و عكسهای شهیدان را در هر شهر و محله ای كه هستید اعلام کرده، بدیوارها نصب كنید و در شبكه اجتماعی به اطلاع عموم برسانید. معرفی هر یك از این شهیدان یك ضربه بزرگ به خامنه‌ای و نظام منحوس ولایت فقیه است.
• آدرس مزار شهیدان و همچنین گورهای جمعی آنها را كشف کرده؛ از آنها عکس و فیلم تهیه کنید و از هر طریق ممکن به دست مجاهدین و مقاومت ایران برسانید.
• اسامی و مشخصات دست اندركاران این جنایت بزرگ را كشف و افشاء كنید. صدها تن از دژخیمان رژیم در تهران و دهها شهرستان، فتوای خمینی خون آشام را به اجرا در آورده اند. آنها امروز عمدتا در دستگاههای اطلاعاتی و سیاسی و قضایی در مصدر امور هستند یا در خبرگان و مجلس ارتجاع جاخوش كرده اند.
• اسامی شهیدان، آدرس مزار شهیدان یا گورهای دستجمعی و همچنین اسامی دژخیمان را به دفاتر مجاهدین و شورای ملی مقاومت برسانید.
• از هر كسی كه ذره ای شرافت و انسانیت دارد، كمترین بویی از اسلام برده است بخواهید فتوای شیطانی خمینی و این جنایت بزرگ علیه بشریت را علنا محكوم كند و به این ترتیب صف خود را از فاشیسم دینی حاكم بر ایران جدا كند.
• با نامه نگاری به دبیركل، شورای حقوق بشر، كمیسر حقوق بشر و گزارشگر ویژه ملل متحد در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران و همچنین با نامه نگاری به دولتهای اروپایی و آمریكا و سفارتها و یا دفاتر حفاظت منافع آنها و به سازمانهای مدافع حقوق بشر در این كشورها و در صورت امكان با مراجعه به این مراجع از آنها بخواهید:
• از رژیم آخوندی بخواهند نام شهیدان و محل دفن آنها را اعلام كند.
• روابط اقتصادی و سیاسی با فاشیسم دینی حاكم بر ایران را به توقف اعدام مشروط كنند.
• خواستار یك تحقیقات بین المللی در باره قتل عام ۱۳۶۷ و فراهم كردن ترتیبات ضروری، برای محاكمه مسئولان این جنایت توسط كمیسر عالی و شورای حقوق بشر و شورای امنیت ملل متحد شوید
• پا به پای تلاشهای فوق، بسیج همه جانبه برای مطلع كردن افكار عمومی از طریق رسانه‌ها و شبكه‌های اجتماعی در باره قتل عام ۱۳۶۷ از وظایف مبرم همه ایرانیان آزاده و شریف است.
• در هر شهر و محله و دانشگاه و مدرسه و یا كارخانه ای كه می‌توانید كمیته دادخواهی شهیدان قتل عام ۱۳۶۷ را تشكیل دهید و خاطره شهیدان را گرامی بدارید و مزار آنان را گلباران كنید.
• در هر شهر و محلی كه می‌توانید به دیدار خانواده و مادران شهیدان بروید و با نصب عكس شهیدان و دست نوشته‌هایی در گرامیداشت یاد شهیدان قتل عام ۱۳۶۷ پیام آنان را به هر كوچه و محله و خانه ای ببرید.
• در خارج كشور در هر كجا كه می‌توانید و بخصوص در پایتختهای كشورهای اروپایی و آمریكای شمالی و همچنین در نیویورك و ژنو مقر های ملل متحد، تجمع و تظاهرات و نمایشگاه و … براه انداخته و جنایات فاشیسم دینی حاكم بر ایران را افشا نمایید و خواستار مواخذه رژیم آخوندی بخاطر ۳۸ سال جنایت علیه بشریت، بخصوص قتل عام ۳۰ هزار زندانی سیاسی بشوید.
یکسال پیش در میان ناباوری بسیاری از ناظران سیاسی که جنبش دادخواهی را فاقد ظرفیت‌های لازم برای رسیدن به خواست‌های آن می‌دانستند، این جنبش آغاز شد و امروز بعد از یکسال شاهد هستیم که جمهوری اسلامی! حداقل تعمیق یک شقه درونی را به خاطر این جنبش، برخود تحمیل شده می‌بیند، در کنار انبوهی از اعترافات از طرف اجزای جمهوری اسلامی! درباره کشتارهای دهه۶۰. امروز ناظران بر این باورند که این جنبش در شرایط فعلی داخلی و بین‌المللی از ظرفیت شتاب گرفتن و گسترش بیشتر برخوردار است.
********************
#جنبش_دادخواهی #قتل_عام67
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah
21246168_842668859226688_2755811526007949882_o.jpg