20177302202383922891.jpg

بگونه: محمود احمدی‌نژاد ، رئیس‌جمهور سابق رژیم که نظرش خیلی به خامنه ای ولی فقیه نظام نزدیک بود و حمایت خامنه ای از وی در نمایش انتخابات قلابی منجر به شقه و شکاف در راس رژیم و فوران نارضایتی اجتماعی (قیام ۸۸ شد) طی مصاحبه‌یی گوشه‌یی از پشت پرده ابعاد مخاصمات درونی رژیم بر سر تحریمها و برنامه اتمی و نقش خامنه‌ای را برملا کرد.
وی هم‌چنین بار دیگر دستگاه قضایی رژیم را منحرف توصیف کرد.
احمدی‌نژاد گفت: ببینید تحریمها دو دسته است. یک دسته تحریمهای سازمان ملل و شورای امنیت است که اینها چیزهای مهمی نیست…
اما دسته دوم تحریمهایی است که آمریکا و اتحادیه اروپا خارج از سازمان ملل انجام داده‌اند. که ما همان موقع هم اعلام کردیم که این تحریمها خطرناک است. محور اصلی این تحریمها هم بانک مرکزی و نفت بود یعنی تجارت خارجی ما را دچار بحران می‌کند.
بعدها شروع کردند گفتند که دولت قبل خراب بوده و تحریمهای فلج کننده آمده و ما فلان هستیم. خب ما که به همه گفتیم آقا این تحریم با تحریمهای سازمان ملل فرق می‌کند، سازمان ملل چیزی نیست برای ایران که. حرفی که ما راجع به تحریمهای سازمان ملل گفتیم آوردند کشاندند به این تحریم ها. ما رفتیم مجلس خبرگان، مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان، علمای قم و همه جا تشریح کردیم گفتیم آقا این تحریم بانک مرکزی و تحریم نفت این دیگر شوخی نیست و باید متحد جلویش بایستیم و اینها را بتوانیم عبور کنیم والا کشور آسیب جدی خواهد دید. می گفتند و مسخره می‌کردند حالا نه اینها، آن سیاسیون مسخره می‌کردند که نخیر آقا اینها بی‌خود می‌گویند، می خواهند به رهبری جام‌زهر بدهند و بعد هم بی‌کفایتیهای خودشان هست…
مجری: یعنی خود شما تحریمهای بانک مرکزی و نفت را جدی گرفته بو دید؟
احمدی‌نژاد: بله. اول رفتیم نزد رهبری و چند نفر رفتند توضیح دادند که آقا این تحریمها فرق می‌کند و اینها را باید جدی گرفت
که حتی ایشان گفتند بروید به خبرگان و شورای نگهبان و به مجلس و به علما بگویید و بروید توجیهشان کنید و مواظب باشید نترسند و جوری گزارش بدهید که نترسند. ما هم همین‌طور تنظیم کردیم و رفتیم توضیح دادیم.
قوه قضاییه دائماً می‌گوید می‌خواهم با فساد مبارزه کنم و دنبال دانه درشتها هستم. اگر قوه قضاییه واقعاً می‌خواهد با دانه درشتها برخورد کند بیاید با مسببین داخلی تحریمها برخورد کند…
مهم حساسیت قوه قضاییه است اگر قوه قضاییه توی یک مسیر انحرافی بیفتد، برود با انسانهای خدوم و فقط از موضع سیاسی که آقا اینها مخالف سیاسی فلان آقا یا فلان برادر هستند، قوه قضاییه بیاید جلویشان بایستد و از حیثیت قضا و از قدرت قضا در معادلات سیاسی استفاده کند خب این خط انحرافی است، انحراف بزرگ. (سایت دولت بهار -17آبان 96)
*************
#احمدی_نژاد #برجام #تحریم #سپاه_تروریست