#بگونه: پاسدار جعفری سرکرده سپاه پاسداران امروز سه‌شنبه ۱۴ آذر ۹۶ یک روز پس از قتل علی عبدالله صالح و اعدام ۲۰۰تن از هواداران وی در یمن، از شبه‌نظامیان حوثی حمایت کرد و گفت: شاهد بودیم که در یمن قصد داشتند چه کودتایی انجام دهند که این توطئه در نطفه خفه شد.
به گزارش رادیو آلمان رئیس جمهور رژیم ایران، با توجه به حملات هوایی عربستان سعودی به صنعا، ریاض را تلویحا تهدید کرد. روحانی یک روز پس از کشته شدن علی عبدالله صالح به دست حوثی‌های مورد حمایت رژیم ایران گفت: «ملت یمن متجاوزین را پشیمان خواهد کرد».
حسن روحانی، روز سه‌شنبه (۱۴ آذر/ ۵ دسامبر) این سخنان را یک روز پس از کشته شدن علی عبدالله صالح به دست حوثی‌های مورد حمایت رژیم ایران، در سی و یکمین «کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی» بر زبان آورد. کشته شدن صالح تشدید حملات نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان به صنعا را در پی داشته است.
علی عبدالله صالح، رئیس جمهوری پیشین یمن، نقش مهمی در جنگ داخلی یمن داشت و تا چند روز پیش رسما در ائتلافی با شبه‌نظامیان حوثی، با نیروهای مورد حمایت عربستان سعودی در یمن می‌جنگید. ائتلاف میان او و حوثی‌های مورد حمایت ایران چند روز پیش از هم گسست و صالح شنبه گذشته برای مذاکره با عربستان سعودی اعلام آمادگی کرد.
**********************
#یمن #حوثی_ها #سپاه_تروریست

به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://telegram.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah

24785126_892193827607524_2250117379382887819_o.jpg