#بگونه:در پی درخواست رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی از مسئولان حکومتی برای تعیین تکلیفِ رقابت‌های کشتی‌گیران ایران با حریفان اسرائیلی و بی‌پاسخ ماندن این درخواست، او و همه اعضای شورای فنی کشتی آزاد و فرنگی ایران در یک اعتراض دسته‌جمعی از سمت خود استعفا دادند.
رسول خادم، روز چهارشنبه با اعلام اینکه «حتما ناتوان‌تر از آن هستم که «باری» از دوش کشتی بردارم، ولی نمی‌توانم به کشتی «دروغ» بگویم….» از سمتِ خود استعفا داد.
وی در این نامه تاکید کرده است که «در انتخابات فدراسیون کشتی برای بار دوم شرکت کردم تا بتوانم یک دوره دیگر برای کشتی کشورم کار کنم….اما گویا نمی شود…..»

رسول خادم همچنین با اشاره به مشکلات و ناملایمتی‌های فراوانی که ورزش کشتی ایران از آن رنج می برد در نامه اش آورده است: «کشتی به اندازه کافی «تنها» و «مظلوم» هست….چه باید کرد، گاهی بهترین شیوه «ایستادن»، «نایستادن» است…..گذر زمان بسیاری از سوال ها را پاسخ خواهد داد…»
خبرگزاری ایسنا در گزارشی اختصاصی خبر داده که اعضای شورای فنی کشتی آزاد ایران هم استعفا کردند. ابراهیم جوادی یکی از اعضای شورای فنی کشتی آزاد به این خبرگزاری گفته است، «با توجه به استعفای رسول خادم ما نیز استعفای خود را از حضور در این شورا اعلام می‌کنیم چرا که با این شرایط نمی‌توان کار کرد.»

جوادی اضافه کرد: «من و دیگر اعضای شورای فنی کشتی آزاد نیز از سمت خود استعفا می‌دهیم و با این شرایط حاضر به کار نیستیم. خادم چند روز است که این موضوع را بارها گوشزد کرده که مسئولان درباره حضور نیافتن کشتی‌گیران و ورزشکاران ایران مقابل حریفان اسرائیلی تصمیم‌گیری کنند و هر تصمیمی که دارند را علنا به نهادهای بین‌المللی ورزش اعلام کنند اما متاسفانه هیچ اقدامی صورت نگرفت و همین امر باعث شد خادم از سمت خود استعفا بدهد.

به گفته ابراهیم جوادی، خادم به عنوان یک قهرمان جهان و المپیک نمی‌توانست دائما دروغ بگوید و هزار دوز و کلک بزند تا کشتی‌گیرش محروم نشود. او تا چه حد باید خود را در اتحادیه جهانی کوچک کند و به آن‌ها التماس کند تا کشتی ایران محروم نشود. خادم کسی نیست که با این شرایط بتواند کار کند.

حسین مرعشیان دیگر عضو شورای فنی کشتی آزاد نیز به ایسنا گفته است: «من نیز نمی‌توانم با توجه به شرایط پیش آمده در شورای فنی فعالیت کنم و اعضای شورای فنی کشتی فرنگی نیز با توجه به استعفای رسول خادم و همچنین اعضای شورای فنی کشتی آزاد حاضر به فعالیت در این پست نیستند.»
************
#کشتی_آزاد #کشتی_فرنگی

28514634_952196508273922_7331146594766702163_o.jpg