بگونه: در سندی که درسال ۲۰۰۹ در وب‌سایت ویکی لیکس منتشر شد، آمده است که «مصطفی و مجتبی خامنه‌ای دو تن از فرزندان علی خامنه‌ای ، ده‌ها میلیارد دلار در آفریقای جنوبی سرمایه‌گذاری کرده‌اند.»

در این سند یکی از نزدیکان خانواده طالقانى گفته که فرزندان خامنه ای ده ها میلیارد دلار در آفریقای جنوبی سرمایه گذاری کرده اند و آنها از رییس جمهور نلسون ماندلا خواسته‌اند كه رابطى در اين ميان باشد. در ادامه آمده است كه «مجتبى» نزديک‌ترين فرد به رهبر است و از طرف او به رياست دفتر رهبرى منصوب شده است.

در ادامه‌ی این سند که به ملاقات‌های «سیدمحمد خاتمی» رئیس‌جمهور پیشین ایران با «علی خامنه‌ای» اشاره شده که وی پس از هر ملاقات «خیسِ عرق» می‌شده است.

در ادامه این افشاگری به سخنان یکی از سرداران سپاه اشاره شده که روسیه نقشه هایی برای ایران داشته و برای دسترسی به آبهای خلیج فارس تلاش می کند. همچنین به همکاری های امنیتی روسیه و ایران اشاره شده که روسیه قصد دارد نفوذ خود را از طریق ایران در خاورمیانه گسترش دهد. ایران علاقمند به خرید کارخانه تاک سازی روسی بوده ولی روسها بیشترعلاقه داشته اند سیستم های ایران را به روسیه وابسته کنند تا بتوانند نفوذ بیشتری درایران داشته باشند.

در ادامه این سند به تحویل سامانه موشکی اس ۳۰۰ و راکتورهای اتمی بوشهر اشاره شده که روسها سعی داشته اند با نفوذشان در ایران از بهبود روابط ایران و آمریکا جلوگیری کرده و خود را به آبهای گرم خلیج فارس برسانند.

متن کامل این سند را می توانید در لینک زیر به انگلیسی بخوانید
https://wikileaks.org/plusd/cables/09RPODUBAI58_a.html
#ایران
#خامنه ای
#فرزندان
#سرمایه گذازی
#آفریقا
#افشاگری
#ویکیلیکس

32693304_996567317170174_8584601539698491392_n.jpg