#بگونه: به گزارش راديو آلمان وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه ( ۲۴ مه/۳ خرداد) اعلام کرد که چند فرد و شرکت ایرانی و ترکیه‌ای و همچنین شماری از هواپیماهای مسافری را بر روی لیست تحریم‌های خود قرار داده است.
شرکت هواپیمایی ماهان ایر و شرکت هواپیمایی معراج از جمله شرکت‌های تحریمی هستند. ماهان ایر از سال ۲۰۱۱ بر روی لیست تحریم‌های آمریکا قرار گرفت. وزارت خزانه‌داری آمریکا در اطلاعیه‌ای همچنین تاکید کرده که مجموعاً ۳۱ فروند از هواپیماهای این شرکت‌ها و هم‌چنین شرکت‌هواپیمایی کاسپین و پویا‌ایر نیز مشمول تحریم‌های آمریکا شده‌اند.
به گفته مقامات آمریکایی دو شرکت هواپیمایی تحریم‌شده‌ی ایرانی در ارسال سلاح، پول و نفرات به سوریه و لبنان نقش داشته‌اند.
آمریکا تاکید کرده که کشورهایی که با این شرکت‌ها همکاری کنند یا به هواپیماهای این شرکت‌ها اجازه فرود یا خدمات فنی ارائه دهند نیز مشمول تحریم‌های آمریکا خواهند شد.
یک شرکت ترکیه‌ای و چند شرکت مرتبط با شرکت‌های هواپیمایی ایران به اتهام فروش قطعات آمریکایی به شرکت‌های ایرانی امتیاز تجاری خود را از دست داده‌اند.
به گفته مقامات آمریکایی یک شهروند ترکیه با ایجاد شرکتی وابسته به شرکت هواپیمایی ماهان دست به خرید تجهیزات و قطعات هواپیمایی از آمریکا زده است.
استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا تاکید کرد که فعالیت‌های «تقلب‌کارانه‌ای» که این شرکت‌های هواپیمایی انجام می‌دهند «تا به‌طورغیرقانونی به خدمات و قطعات آمریکایی» دست یابند از جمله دیگر «را‌ه‌های فریبکارانه‌ای» است که رژیم ایران بدان متوسل می‌شود.
این دومین باری است که آمریکا پس از سخنان مایک پومپئو و اعلام سیاست جدید در قبال ایران تحریم‌های جدیدی را علیه افراد و شرکت‌های ایرانی برقرار می‌کند.
وزارت خزانه‌داری ایالات متحده روز سه‌شنبه (۲۲ مه / یکم ادریبهشت) با صدوربیانیه‌ای اعلام کرد که چهار نفر به نام‌های مهدی آذرپیشه، محمد جعفری، محمود کاظم آباد و جواد شیرامین را به اتهام آموزش و تجهیز نظامی شورشیان حوثی تحریم کرده است.
بر اساس این بیانیه، نام‌بردگان وابسته به سپاه پاسداران هستند و کمک‌های آنها در بالا بردن توان نظامی حوثی‌ها و حمله‌های موشکی آنان به شهرها و زیرساخت‌های نفتی عربستان نقش مؤثری داشته‌ است.
یک نفر دیگر به نام سید محمد تهرانی نیز به اتهام تامین مالی شورشیان از طریق سپاه پاسداران در فهرست تحریم‌ها قرار گرفت.
#آمريكا
# تحريم
#شركت
#هواپيمايي
#ايران
#تركيه
#ماهان

به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

33380512_1002356886591217_6638789068924649472_o.jpg