بگونه: حسن فیروزآبادی رئیس سابق ستاد کل نیروهای مسلح و از مشاورین نظامی خامنه ای در واکنش به اطلاعات مطرح شده از سوی «جنبش عدالتخواه دانشجویی» مبنی بر مصادره یک ویلای گران قیمت در لواسان توسط وی بیانیه‌ای داد و سند تحویل محلی در لواسان را منتشر کرد.

فیروزآبادی می‌گوید سند این محل در لواسان به دستور علی خامنه‌ای به او تحویل شده و می‌افزاید: «محل تحویلی یک ساختمان مخروبه با حدود ۴ اتاق معمولی و بدون هر گونه امکانات زیر سقف شیروانی مربوط به ۷۰ تا ۱۰۰ سال پیش است و ضمنا اینجانب از هیچ مرجعی حکمی ولایی، قانونی و یا قضایی برای تخلیه دریافت نکرده‌ام.»

فیروزآبادی اعلام کرده که از این محل به مدت ۲۲ سال به عنوان دفتر «فوق‌سری» ستاد کل استفاده می‌شد. او گفته که برای ارائه توضیحات بیشتر و مصاحبه با خبرنگاران، درخواست مجوز کرده است.

مطابق سندی که حسن فیروزآبادی منتشر کرده، خامنه‌ای این ملک را برای «بهره برداری» به او واگذار کرده و به او اختیار تغییرات غیراساسی و حصارکشی در اطراف آن را نیز داده است.

در این سند که تاریخ ۱۳۷۸/۱۱/۲۸ را دارد، نام بهره‌بردار، سیدحسن آقایی، عضو هیئت علمی دانشگاه قید شده است.

خبر اقامت ۲۵ ساله فیروزآبادی در ویلای ۱۰هزار متری لواسان، پس از نامه گروهی به نام «جنبش عدالتخواه دانشجویی» به دادستان تهران، عمومی و رسانه‌ای شد.

این گروه روز یکشنبه ۲۷ خرداد به دادستان تهران نوشت که فرمانده سابق ستاد کل نیروهای مسلح از سال ۱۳۷۲ در ویلایی مصادره‌ای در لواسان زندگی می‌کند و با وجود پیگیری و تذکر حاضر به ترک این محل نیست.
خبرگزاری ایرنا در گزارشی اعلام کرده که «حداقل ارزش ملک محل سکونت سرلشکر فیروزآبادی قریب ۱۰۰ میلیارد تومان است».
#ایران
#ویلا
#فیروزآبادی
#لواسان
#خامنه ای

به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://t.me/begoonah1