بگونه: جان مک کین سناتور ارشد آمریکایی در سن ۸۱ سالگی بر اثر بیماری سرطان مغز درگذشت.
جان مک‌کین در ۱۹۸۵ به مجلس نمایندگان راه یافت و از ۱۹۸۶ به‌عنوان سناتور ایالت آریزونا انتخاب شد. وی در سنا به ریاست کمیته نیروهای مسلح سنا رسید و شش دوره نمایندگی سنا را به عهده داشت.
مک‌کین در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۰۸ نامزد نهایی جمهوریخواهان شد اما نتیجه را به باراک اوباما واگذار کرد.
مک کین در بین آمریکایی ها و دو جناح سیاسی این کشور جمهوریخواهان و دمکراتها یک چهره سیاسی محبوب و از جمله مخالفان سرسخت حکومت هایی چون جمهوری اسلامی، ولادیمیرپوتین و بشار اسد بود.
وی در سال ۲۰۱۷ در اقامتگاه سازمان مجاهدین خلق حضور یافت و با مریم رجوی دیدار کرد.
سناتور مک‌کین روز ۹دیماه ۹۶ و همزمان با قیام مردم ایران از قیام‌کنندگان ایرانی حمایت کرد و نوشت:‌
برای مدت ها مردم ایران توسط دولتشان سرکوب شده‌اند. دولتی که بیشتر به کاشتن بذر بی‌ثباتی در خارج اهمیت می‌دهد تا به شهروندان خود. آمریکا در کنار تظاهر کنندگان شجاعی می‌ایستد که خواستار آزادی و صلح و پایان دادن به فساد در ایران هستند.
در سال ۱۳۸۹ نیز در حالیکه اوباما از حمایت از اعتراض های اجتماعی ایران خودداری می کرد مک کین مردم ایران را «مغرور، با استعداد، ناظر و نگاهبان یک فرهنگ غنی ، مشتاق نزدیک شدن به مردم جهان» توصیف کرد.

جان مک کین در باره رژیم ایران گفته بود:‌ «این همان رژیمی است که منابع گرانبهای مردم خود را بجای ساختن جاده ها، یا مدارس و بیمارستان ها یا ایجاد مشاغل جدیدی که درجهت منافع همه مردم باشد، صرف کمک های مالی به گروه های خشن افراط گرای خارجی که بی گناهان را به قتل می رسانند کرده است».

#جان_مک_کین

#ایران#تظاهرات_سراسری#اعتصاب_سراسری#براندازم
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

40088275_1095058520654386_8506736037479841792_n.jpg