#بگونه: پیش از بازداشت اسد الله اسدی دیپلمات رژیم در آلمان که پس از تحویل دادن بمب در لوگزامبورگ به یک تیم تروریستی برای انفجار در گردهمایی مجاهدین در پاریس دستگیر شد؛ ماموران سسفارتخانه های جمهوری اسلامی همیشه با استفاده از گذرنامه سبز و مصونیت دیپلماتیک موفق به فرار بعد از ارتکاب جرم می شدند. اما این بار وطن امروز می نویسد:
این تصمیم نامتعارف یک دولت اروپایی در شرایطی اتخاذ شده که در حقوق دیپلماتیک تصریح شده است نمی‌توان یک دیپلمات را به هیچ عنوان توقیف یا بازداشت کرد. حتی بر اساس این حقوق، دیپلماتها را نمی‌توان تحت تعقیب قانونی قرار داد…. و این‌که مأموران دیپلماتیک علاوه بر مصونیت دیپلماتیک دارای مصونیت محل اقامت، مصونیت اموال و مصونیت اسناد و مکاتبات نیز هستند….

مفاد حقوقی و قانونی مرتبط با حقوق دیپلماتها که در ماجرای دیپلمات ایران در اتریش به‌خاطر یک اتهام ثابت نشده عملاً نقض شد…مورد اخیر در اتریش یک نمونه کاملاًً نادر و استثنایی است…
بر اساس آمارهای بین‌المللی نه‌تنها اعتبار پاسپورت عموم ایرانیان کاهش یافته است که اکنون شاهد زیر سؤال رفتن پاسپورت سبز یا روادید دیپلمات‌های رسمی… هم هستیم.
#تروریسم
#براندازم
#نه_شاه_نه_شیخ
**
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید:
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

40178315_1096158123877759_7206846249562013696_n.jpg