فرمانده سابق سپاه در پاسخ این سوال که: این سخن توسط معاندان و مخالفان جمهوری اسلامی یا حتی برخی افراد غیر سیاسی در حال ترویج اسا که «دیگه تمومه ماجرا»، «فروپاشی» کشور و اقتصاد نزدیک است و… نظر شما در مورد این مسأله چیست؟ صرفا یک جنگ روانی است یا مردم علائمی از وضعیت واقعی کشور را می بینند که این حرف ها بعضا در بین آنها شنیده می شود؟ توضیح داد:

🔹بالأخره آمریکایی ها با کمک اسرائیل و بعضی از دشمنان قدیمی #ایران چنین تصمیمی گرفته اند که اقتصاد ایران به فروپاشی بیانجامد و ایران به بن بست برسد. این تصمیم را گرفته اند و الآن دارند اجرا و دنبال می کنند. ولی ظرفیت های ایران خیلی زیاد و بزرگ است و ایران می تواند از این وضعیت بیرون بیاید؛ ولی نیاز به تصمیمات بزرگ دارد.

🔻از این سرکرده سابق سپاه سوال شد:‌منظور شما ظرفیت های نظامی است؛ یا اجتماعی و اقتصادی چیست؟

وی گفت: همه موارد هست. ظرفیت اجتماعی ایران بسیار وسیع است؛ مردم باید اعتماد کنند. ظرفیت اقتصادی ایران بسیار بالا است. باید تصمیمات درست اقتصادی گرفته شود و دست مردم برای فعالیت باز باشد.

🔹قوه قضائیه باید به پشتیبانی از اقتصادی بیاید. دستگاه های تبلیغاتی و روانی و رسانه ای باید همه به پشتیبانی از اقتصاد و مردم بیایند تا آنها در دام جنگ روانی آمریکایی ها نیفتند. الآن خیلی از اخباری که خود دستگاه های رسمی ایران منتشر می کنند بر نگرانی ها می افزاید.

🔸مثلا همین بحث که پوشک نیست. آیا این برای ایران مسأله بود؟! همه گفتند و تبدیل به یک مسأله شد. خیلی زشت است و اصلا معنی ندارد که چنین چیزی را تبدیل به یک مسأله کنند و «پوشک در مقابل موشک» مطرح شود.

وضعیت فعلی فراتر از دولت است؛ نظام باید به میدان بیاید.

الآن خیلی افراد می گویند، چرا خبری از دولت نیست و چرا دولت کاری نمی کند؟

◾️من فکر می کنم وضعیت فعلی فراتر از دولت است. نظام باید به میدان بیاید و مسأله را حل کند. البته نه با روش ها و شیوه های قبلی؛ باید در شیوه ها تجدید نظر شود.

🔷سوال:‌ آیا می شود از کلیت بیرون بیایید؟

نمی شود؛ چون حرف هایی که من بزنم را شما نمی توانید منتشر کنید و کشور هم ظرفیت شنیدنش را ندارد و باید محرمانه بماند.

🔺چرا امام یک روز می گفتند «جنگ، جنگ، تا رفع فتنه از عالم» و دو هفته بعد قطعنامه را قبول کردند؟ چطور شد که ما از آنجا به اینجا رسیدیم که به قول شما چنین تصمیمات مهمی را حتی به زبان هم نمی شود آورد؟

شده است دیگر!

🔵وی در نهایت با زیر پا خالی کردن خامنه ای گفت: شیوه های حکمرانی باید تغییر کند

شیوه های حاکمیتی ما مشکل دارد؛ شیوه های حکمرانی باید تغییر پیدا کند. در همه حوزه های حکمرانی ما باید به سمت حکمرانی خوب برویم. حکمرانی خوب معیارهای خودش را دارد و باید با آن معیارها عمل کنیم.

◽️الآن مدتی است که مردم و افکار عمومی خیلی عصبانی هستند. در خصوص شفافیت، بودجه، دستگاه ها، آقازاده ها و بقیه مسائل، مردم خیلی واکنش های سریع و تندی دارند. چرا مردم انقدر رنجیده هستند؟

🔻ساختار سیاسی ما دارای گسل هایی هست که به جای اینکه این گسل ها ترمیم شود همه طرفین ماجرا به این گسل ها و شکاف ها دامن می زنند. مثلا در استیضاح های اخیر نیّت مجلس این بود که کار را بهتر کند ولی همه استیضاح ها کار را بدتر کرد.

◾️اولا دو وزارتخانه را بدون وزیر گذاشتند، ثانیا اینکه همه وزیران و دولت را نگران کردند، ثالثا اینکه در جریان استیضاح ها مجلسی ها گفتند دولت فاسد است و دولت گفت مجلسی ها فاسد هستند. این به چه معناست؟ مردم اینها را می شنوند.

⬛️وی در نهایت میگوید: در شیوه حکمرانی تجدید نظر شود؛ در همه حوزه ها.

نتیجه گیری :
🔵نباید شک کرد که اگر خامنه‌ای و روحانی هم در وضعیت بحرانی نظام (که از نظر مرگبار بودن به مراتب از بحران یونان خطرناک‌تر است) راه‌حلی عملی داشتند، با سرعت آن راه ‌حل را ارائه می‌دادند. اما کو راه‌حل؟

🔵رژیم ۲راه و ۲مسیر‌ (و نه راه‌حل) بیشتر ندارد
🔻۱- یا به خواسته‌های جامعه جهانی و مشخصاً شرط‌های ۱۲ماده‌ای آمریکا تن بدهد که خروجی‌اش می‌شود همان تنزل بی‌پایان که تا نفی خود ولایت‌ فقیه هم می‌رود که این، راه را برای قیام هر چه بیشتر باز می‌کند.

🔻۲- ادامه مسیر رویارویی با جامعه جهانی که خروجی‌اش می‌شود خفگی اقتصادی و هر چه تنگ‌تر شدن حلقه محاصره، که این هم یعنی عبور هر چه بیشتر از آستانه تحمل جامعه که باز هم خروجی‌اش می‌شود قیام! در واقع هر دو راه و هر دو مسیر (با اندکی کمی و بیشی) به یک جا و یک مقصد می‌رسند، سرنگونی!
#براندازم
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

41647167_1105457176281187_6985159438109769728_n.jpg