مهین‌تاج احمدپور، از بازداشت شدگان اعتراضات دیماه که از روز دوشنبه ۱۹ شهریورماه دست به اعتصاب غذا زده است، با وجود وخامت وضعیت جسمی از دریافت خدمات درمانی محروم مانده است.

به گزار ش رسید ه روز پنج‌شنبه ۲۲ شهریورماه حال  مهین تا ج احمدپور بد شده و وی از مسئولان زندان درخواست می‌کند که یا به بیمارستان اعزام شود یا مسئولان اجازه دهند که خانواده وی داروهایش را برایش بیاورند اما با بی‌توجهی به خواسته‌هایش مواجه شد.


چند ساعت بعد به دلیل افت شدید فشار و وضعیت نامناسب جسمانی، هم‌بندیان وی او را جهت رسیدگی پزشکی و اعزام به مرکز درمانی به خارج از بند منتقل کردند و از مسئولان زندان خواستند به وضعیت ایشان رسیدگی کنند. با این حال چندی بعد مشخص شد که این زندانی جهت درمان و رسیدگی پزشکی اعزام نشده و مسئولان زندان او را به سلول انفرادی منتقل کرده و به او گفته بودند اگر اعتصاب خود را نشکند در سلول انفرادی خواهد ماند؛ در نهایت وی شب گذشته بدون رسیدگی پزشکی به بند بازگردانده شده و کماکان به اعتصاب غذای خود ادامه می‌دهد”.

مهین تاج احمدپور به علت بیماری کمبود پلاکت خون هر ماه ملزم به دریافت ۷ واحد خون هستند و به علت ابتلای وی به این بیماری مشکوک به ابتلا به بیماری سرطان خون نیز بوده و برای جلوگیری از پیشرفت این بیماری ناچار به تزریق آمپول‌هایی به طور منظم هستند. علی‌رغم وضعیت بیماری ایشان و وجود پرونده و دستور پزشک، مسئولین زندان از اعزام وی به بیمارستان جهت انجام آزمایشات و رسیدگی پزشکی جلوگیری می‌کنند.”

 

#براندازم

به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

mahin-min-660x328