#بگونه: شرکت امنیت سایبری «فایر آی» هشدار داد که د گروهی از هکرهای وابسته به رژیم ایران با اجرایی شدن تحریم‌های نفتی آمریکا فعالیت‌های بزرگی را به راه انداخته‌اند که شرکت‌های موثر در زمینه انرژی را هدف قرار می‌دهد.
در این رابطه خبرگزاری آسوشیتدپرس نوشت شرکت امنیت سایبری«فایر‌آی» می‌گوید تهدید‌ هکرهای وابسته به رژیم ایران در آستانه تحریم‌های نفتی ماه نوامبر، جدی‌تر شده و احتمال دارد که دامنه عملیات خرابکاری آنها بیشتر هم بشود.

در خصوص هکرهای وابسته به رژیم ایران، خصوصاً آن‌هایی که از تغییرات ژئوپولیتیک تاثیر می‌گیرند« الیستیر شپرد»مدیر یکی از شرکتهای وابسته به فایرآی به آسوشیتدپرس گفته است، همیشه این نگرانی وجود دارد که ممکن است این هکرها دست به تهاجم‌های مخرب بزنند.

شرکت فایرآی که معمولاً با دولتهای مختلف و شرکتهای بزرگ کار می‌کند، این گروه از هکرهای ایرانی را با نام APT۳۳می‌شناسد و می‌گوید هکرهای ایرانی با ارسال ایمیل‌های فیشینگ در خصوص فرصت‌های شغلی به شبکه کامپیوتری شرکتهای موردنظر خود نفوذ کرده‌اند.

به گفته این شرکت، ایمیل‌های فیشینگ رژیم ایران در خاورمیانه، آمریکای شمالی و ژاپن به شرکتهای حوزه نفت و گاز، هواپیمایی، خدمات بیمه، تولید و آموزش ارسال شده‌اند. ولی به نام شرکتها اشاره نمی‌کند.

شرکت فایرآی می‌گوید از سال ۲۰۱۳، APT۳۳را زیر نظر دارد و تأکید دارد که فعالیت این گروه در این سال‌ها پیچیده‌تر و گسترده‌تر هم شده است.

فایرآی در اشاره به سابقه خرابکارانه هکرهای ایرانی در کشورهای عرب می‌گوید: این هکرها از نوعی بدافزار استفاده می‌کنند که سال ۲۰۱۲دهها هزار کامپیوتر را در عربستان سعودی توانست نابود کند.

در سال ۲۰۱۲بدافزار «شامون» شرکت نفت سعودی «آرامکو» و یک شرکت گاز قطری به نام «راس‌گاز» را هدف قرار داد. این ویروس تمام اطلاعات موجود در دیسک سخت کامپیوترهای آلوده را پاک کرد و روی صفحه مانیتور تصویر پرچم آتش گرفته آمریکا را به نمایش گذاشت.

نسخه دوم این بدافزار نیز سال ۲۰۱۶کامپیوترهای دولتی عربستان سعودی را آلوده کرد.

شرکت فایر آی می‌گوید با سرنخ‌هایی که به‌دست آورده می‌تواند نشان ‌دهد که این هکرها توسط رژیم ایران هدایت می‌شوند. زبان این هکرها فارسی و ساعت کار آنها از شنبه تا چهارشنبه است.

#براندازم

به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

42161710_1109209532572618_7160321179536850944_n.jpg