#بگونه: تلویزیون شبکه خبر رژیم در برنامه «تیتر امشب» به تاریخ ۲۷شهریور ۹۷ پیرامون بحران داخلی نظام بر سر تن‌دادن به کنوانسیونهای FATF(اف.ای.تی.اف) و خطراتی که در صورت پیوستن یا نپیوستن متوجه فعالیتهای بانکی و مالی می‌کند پخش کرد که بسیار قابل توجه می باشد.
مجید شاکری یکی از کارشناسان اقتصادی نظام در رابطه با تاثیر تحریمهای تشدید شونده گفت: «ما کشوری هستیم که درگیر شدیدترین تحریمهای تاریخ جهانیم در این شکی وجود نداره آمریکاییها از ورژن قبلی تحریم که تحریمهای موضوعی بود #نفت را می‌زدند #بانک را می‌زدند امروز به یک ورژن جدیدتری رسیدند، تحریم نام به نام می‌کنند #تحریم موضعی می‌کنند، مثل کاتسا مثلاً اینها که توی بهار خوردند، یا آقای سیف وقتی تحریم شد از طریق اس تی جی خورده بود ایشون از طریق کاتسا خورده بود».
مهدی پازوکی، کارشناس اقتصادی دیگر از این قماش گفت: «ببینند ما الآن مشکل مون اینه که بخشی از سیستم مؤسسات پولی ما مؤسسات بانکی ما داره پولشویی می‌کنند این را من نمی‌گویم آقای رئیس‌جمهور هنگامی که لایحه بودجه سال ۹۷را تقدیم پارلمان می‌کرد عین عبارت ۲۵درصد نقدینگی ما در اختیار مؤسسات غیرمتشکل پولی ست و اینها دارند پولشویی می‌کنند پولهای کثیف داره وارد اقتصاد میشه پولهای کثیف چیه؟ پولهای نشأت از مواد مخدر پولهای نشأت از قاچاق کالا ».
ودر ادامه تأمین مالی تروریسم توسط رژیم ایران در خارج از شبکه بانکی بین‌المللی را پازوکی اینگونه برملا کرد: «من شما را ارجاع می‌دهم به سید حسن نصرالله این روحانی انقلابی که منافع ملی مردم لبنان برایش مهم است مصاحبه ایشون را در یکی از شبکه‌های بین‌المللی دیدم ایشون به‌خاطر این‌که بانکهای لبنان تحریم نشه آمد مصاحبه کرد گفت آقا ما مخلص جمهوری اسلامی هستیم پول مون را هم از جمهوری اسلامی می‌گیریم ولی پول ما از طریق سیستم بانکی نمی‌آید از طریق چمدان و به‌صورت نقدی میآید، من می‌گویم کمک به حزب‌الله تا آنجا که من اطلاع دارم اصلاً از طریق سیستم بانکی انجام نمیگیره… ».
گفتنی است با توجه به اینکه سپاه پاسداران و نهادهای زیر امر خامنه ای بر اقتصاد کشور تسلط دارند مخالف پیوستن به کنوانسیون های FATF هستند چون با پیوستن نظام به این کنوانسیون جریان پولشویی و قاچاق سپاه پاسداران ضربه می خورد از این رو دعوا در درون نظام از اینجا نشات می گیرد.
خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران ۲۶ شهریور ۹۷ می نویسد:
«تصویب کنوانسیون‌های مربوط به FATF در مجلس، نه تنها به بهبود نرخ ارز کمکی نخواهد کرد، بلکه به دلیل دقیق‌تر شدن تحریم‌های آمریکا و اختلال در مبادلات صرافی‌ها، منجر به افزایش نرخ ارز خواهد شد.»
#تروریسم

#براندازم

به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

42205439_1110560469104191_4897543038601003008_n.jpg