لاریجانی:«برهم‌زنندگان امنیت جاده‌ها به اشد مجازات خواهند رسید»
#بگونه: در واکنش به اعتصاب گسترده کامیونداران و رانندگان کامیون که یک اعتراض صنفی است خامنه ای سردژخیمش صادق لاریجانی را به میدان فرستاد و او کامیونداران و رانندگان زحمتکش کامیون را به « اشد مجازات »تهدید کرد.
صادق لاریجانی روز دوشنبه ۹ مهر ۹۷ در رابطه با اعتصاب کامیونداران و رانندگان کامیون وقیحانه گفت: «ممکن است دشمن افرادی را اجیر کند که برخی اعتراضات را به انحراف بکشانند.بر این اساس دادستان‌ها و دادگستری‌های سراسر کشور به میدان آمده‌اند و افرادی که با سوءاستفاده از مطالبات کامیون‌داران اقدام به برهم زدن امنیت جاده‌ها و تخریب خودروی اشخاص می‌کنند به اشد مجازات خواهند رسید».
لازم به یاد آوری است که پیش از لاریجانی حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی گفته بود «اقدام برخی از مخلان نظم و امنیت در جلوگیری از حرکت و تردد کامیون‌های حامل بار و سوخت» گفت: آنها مصداق بارز «قطاح الطریق» بوده و «حکم سنگینی» برایشان صادر می‌شود و با آنان برخورد خواهد شد.
دور جدید اعتصاب کامیون‌داران در ۳۱ استان از ۱۰ روز پیش آغاز گردید و تاکنون نزدیک به ۱۳۰ تن از رانندگان کامیون و افرادی که به گفته مقامات قضایی، در شبکه‌های مجازی اعتصاب را تبلیغ می‌کردند، بازداشت شده‌اند.
در هفته گذشته ۱۱ تن در استان سمنان، ۹ تن در استان خراسان شمالی، ۱۴ تن در استان قم، ۷ تن در زرند و ۲ تن در کنگان بازداشت شده‌اند.
تا کنون غلامحسین محسنی اژه ای و محمد جعفر منتظری نیز به میدان آمده و رانندگان اعتصابی را تهدید کرده اند.
اژه ای گفته بود معاون قضائیه رژیم گفته بود که «مجازات سختی در انتظار اخلال‌گران» در حمل‌ونقل است.
همچنین محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، نیز افرادی که کامیون‌داران را به اعتصاب تحریک کنند را تهدید کرده بود که در صورت این اقدام با اتهام «قطاع‌الطریق (راه‌زنی)» مواجه خواهند شد.
وی تاکید کرده بود که این اتهام «مجازات سنگینی» دارد و حتی ممکن است، متهمان «اعدام شوند».

42901592_1612072982231675_6670133516912558080_n.jpg