در آغاز لازم است یاد آوری شود که در روز سه شنبه سوم مهر ماه ۹۷ نخستین روز هفتادو سومین اجلاس مجمع عمومی ملل متحد دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در یک سخنرانی به شدت رژیم ایران را مورد حمله قرار داد که کاملا بی سابقه بود.
ترامپ در باره رژیم #ایران خطاب به حاضرین که ۱۳۰ تن از سران کشورها بودند گفت :
«رهبران ایران ایجادکننده هرج و مرج، مرگ و نابودی هستند. آنها به همسایگان و مرزها و یا حاکمیت آنها احترام نمی‌گذارند. در عوض رهبران ایران منابع کشور خود را برای ثروتمند کردن خود و گسترش خشونت در خاورمیانه و بسا فراتر از آن به تاراج می‌برند.»
از همین بخش از سخنان رئیس جمهور آمریکا می توان فعل و انفعالاتی که در مجمع عمومی و شورای امنیت ملل ‌متحد در ارتباط با مسأله ایران و رژیم ایران در جریان است را فهمید.
در همین رابطه است که تحرکات سیاسی علیه رژیم ایران در منطقه شتاب بیشتری گرفته است و در چند روز گذشته رویدادهای مهمی در حاشیه اجلاس سازمان ملل اتفاق افتاده است که از جمله آنها نشست وزیر خارجه آمریکا با شورای همکاری خلیج فارس درباره رژیم ایران و منطقه می باشد.
با نگاهی به این رویداد ببینیم هدف از این نشست و فعال شدن ائتلاف منطقه ای چیست؟
به گزارش خبرگزاری فرانسه ۶مهر۹۷در حاشیه نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد، مایک پمپئو روز جمعه ۲۸سپتامبر با وزرای خارجه شورای همکاری #خلیج‌فارس شامل #عربستان سعودی،‌#قطر، #امارات متحده عربی، #کویت، #بحرین و #عمان و علاوه بر آنها #مصر و #اردن تشکیل جلسه داد.
وزارت‌خارجه آمریکا تأکید کرد که شرکت‌ کنندگان در این اجلاس در مورد تشکیل یک ائتلاف استراتژیکی در خاورمیانه برای محقق کردن امنیت و ثبات در منطقه تأکید کردند
در این جلسه که یک ساعت بطول انجامید مایک پمپئو بر اهمیت شکست داعش و ایجاد صلح و ثبات در سوریه و یمن و جلوگیری از فعالیتهای خبیثانه رژیم ایران در منطقه تأکید کرد.

شرکت‌ کنندگان در این جلسه بر سر تمامی این موضوعات اتفاق‌نظر داشتند.
در این جلسه همچنین ایده ایجاد یک ائتلاف استراتژیکی که آمریکا خواهان آن است مطرح شد.
وزارت‌خارجه آمریکا در اطلاعیه‌ای گفت شرکت‌ کنندگان در این ائتلاف بر ضرورت برخورد با تهدیدهای رژیم ایران علیه منطقه و ایالات متحده آمریکا تأکید کردند.
وزیر خارجه بحرین به اسکای نیوز گفت ما هنوز در ابتدای این راه هستیم و بر ادامه این مسیر توافق داریم. از رئیس‌جمهور آمریکا به‌خاطر چنین موضعی برای ایجاد امنیت در منطقه مان به‌ویژه جلوگیری از تهدید رژیم ایران تشکر می‌کنیم. او افزود، آمریکا نیز عقیده دارد که این ائتلاف هنوز در ابتدای راه است ولی این ائتلاف یکی از اشکال همکاری استراتژیکی امنیتی، سیاسی و اقتصادی میان کشورهای عضو آن است.
پس هدف از این نشست که «اتحاد استراتژیک خاورمیانه» (MESA) نامیده می‌شود، بررسی طرح رئیس‌جمهور آمریکا برای تشکیل ائتلاف جدید با کشورهای عربی به نام «ناتو عربی» برای مقابله با «فعالیت های خبیثانه» رژیم ایران است. رژیمی که نه توان گشایش سیاسی و نه توان مذاکره برای خروج از سردرگمی و بن بست دارد و بحران آفرینی با ذات آن عجین است.

#براندازم#اعتراضات_سراسری#اعتصابات_سراسری
به کانال تلگرام و اينستاگرام بگونه بپیوندید
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah

42803077_1115096188650619_7148979970499411968_n