فرانسه صبح روز سه‌شنبه از دستگیری یازده تن در جریان عملیاتی بر ضد مقر یک مرکز شیعی به نام الزهرا، در شمال این کشور خبر داد.
بر اساس این گزارش در این عملیات که گفته می‌شود با هدف پیشگیری از عملیات تروریستی انجام شده مقر «مرکز موسوم به زهرا فرانسه» در «گراند سنت» واقع در شمال فرانسه مورد بازرسی و توقیف قرار گرفته و یازده تن در جریان این عملیات دستگیر شده‌اند.
در این عملیات بیش از دویست پلیس فرانسه شرکت داشتند. مرکز زهرا مسئولیت هدایت و پشتیبانی چندین انجمن شیعی را در زیر مجموعه خود بر عهده‌ دارد. به اعتقاد مسئولان فرانسوی این انجمن‌ها مظنون به پشتیبانی از جنبشهای «تروریستی» از جمله حماس و حزب‌الله لبنان هستند.
وزارتخانه‌های کشور، اقتصاد و خارجه فرانسه در بیانیه‌ای که خبرگزاری فرانسه آن را کم‌سابقه توصیف کرده اعلام کرده‌اند که «با این تصمیم‌گیری، فرانسه بر عزم خود برای مبارزه با تروریسم به هر شکلی، به ویژه در خاک خودش تاکید می‌کند.»
حکم رسمی مربوط به انسداد دارائیها در نشریه رسمی دولت فرانسه منتشر شد و یکی از دو فرد را اسد‌الله اسدی معرفی می‌کند که یک دیپلمات رژیم ایران می‌باشد که به اتهام توطئه بمب‌گذاری در یک گروه اپوزیسیون ایران (مجاهدین خلق) در ماه ژوئن در فرانسه دستگیر شده است.
پیش از این دولت فرانسه از دیپلماتهای خود خواسته بود از سفر به ایران خودداری کنند. فرانسه همچنین از تعیین سفیر جدید در تهران خودداری کرده بود تا زمانی که رژیم ایران در مورد بمب‌گذاری در پاریس توضیح بدهد. فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کرد دارائیهای متعلق به دو مرد ایرانی و وزارت اطلاعات و امنیت رژیم ایران را مسدود کرد.
***************
#تحریم
#براندازم
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah
42992909_1116181188542119_4668325397132214272_o.jpg