#بگونه: به گزارش «کمپین حقوق بشر ایران» جاوید رحمان در گزارش خود نسبت به موارد نقض حقوق بشر در ایران نظیر اعدام زندانیان از جمله متهمان زیر ۱۸ سال بدون داشتن محاکمه‌ای عادلانه، شکنجه و دیگر مجازات‌های بی‌رحمانه، غیرانسانی یا تحقیرآمیز علیه زندانیان، نقض حقوق اولیه آزادی بیان و آزادی تشکیل اجتماعات، خدشه‌دار کردن حقوق زنان و نقض سیستماتیک حقوق اقلیت‌ها ابراز نگرانی کرده است.
وی از رژیم آخوندی خواست ممنوعیت سفر گزارشگر ویژه ملل ‌متحد به ایران را لغو کند.

در گزارش جاوید رحمان همچنین به اعدام‌های جمعی در دهه ۱۳۶۰ اشاره شده است.

جاوید رحمان با اشاره به‌ درخواست‌های دبیرکل سازمان ملل خواهان آن شده است که حبس افرادی که در جریان تظاهرات اخیر ایران بازداشت شده‌اند، از جمله راهپیمایان و معترضان ماه‌های اخیر، پایان داده شود. وی خواستار انجام تحقیقات مستقل در مورد مرگ بازداشت‌ شدگان در زمان حبس شده است که رژیم مدعی است آنها خودکشی کرده‌اند.

جاوید رحمان از اعدام نوجوانان در ایران «عمیقا ابراز نگرانی» کرده است و از مقامهای رژیم آخوندی خواسته فوراً اجرای حکم اعدام تمام کسانی که زیر ۱۸سالگی مرتکب جرم شده‌اند را متوقف کنند.

گزارشگر ویژه حقوق‌بشر در ایران، خواستار توقف موارد شکنجه و دیگر آزارهای غیرانسانی در طول بازداشت و زندان، پایان دادن به تمامی موارد نقض حقوق زنان و احترام به حقوق اقوام و اقلیتها گردیده است.

#براندازم

photo_2018-10-02_10-38-08.jpg