#بگونه: به گزارش رسانه های خبری نیکی هیلی، نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل امروز از سمت خود استعفا داد.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با استعفای این مقام ارشد کاخ سفید موافقت کرده است.
ترامپ در صفحه توئیتر خود اعلام کرد با «دوست» خود، یعنی نیکی هیلی خبر مهمی را اعلام می‌کند.
دونالد ترامپ در مقابل خبرنگاران در کاخ سفید با اشاره به استعفای نیکی هیلی گفت: «هیلی از شش ماه قبل به من گفته بود که می‌خواهد کمی استراحت کند. او تا پایان سال ۲۰۱۸ پست خود را ترک خواهد کرد و امیدوارم در نقشی متفاوت به دولت برگردد.»
وی همچنین ترامپ همچنین در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به نیکی هیلی گفت: تو می‌توانی خودت شغلت را انتخاب کنی.
خانم نیکی هیلی طی سخنانی با تقدیر از نقش ایوانکا ترامپ و جرارد کوشنر (دختر و داماد دونالد ترامپ) گفت: «دوست داشتم شما خبرنگاران می دانستید که در پشت پرده جرارد کوشنر و ایوانکا ترامپ چه نابغه‌هایی هستند و چه کارهای مهمی انجام دادند.»

خانم هیلی همچنین در بخش دیگری از صحبت‌هایش اشاره کرد که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ کاندیدای ریاست جمهوری نخواهد شد و از دونالد ترامپ حمایت خواهد کرد.
رئیس جمهور آمریکا در بخش دیگری ازسخنانش به رژیم ایران پرداخت و گفت: «ابتدا که من آمدم ایران مشکل بزرگی بود و الان آنها انقدر مشکل دارند که برای زنده ماندن خود تلاش می کنند. برجام قرارداد مسخره‌ای بود که من به آن پایان دادم.»
وی در باره جانشین نیکی هیلی گفت: « در این خصوص با نیکی هیلی صحبت خواهم کرد. افراد زیادی خواهان این پست هستند. جانشین هیلی دو تا سه هفته دیگر مشخص خواهد شد. شاید هم زودتر»

#اعتصاب_سراسری
#اعتراضات_سراسری
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah