اقتصاد نیوز:از بیش از ۲۳ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی کشور تنها حدود ۶.۷ میلیارد دلار به کشور برگشته است

۲۴ مهر ۹۷

در آغاز لازم به یاد آوری است که رژیم جمهوری اسلامی بهتر است به فکر رسانه ای به نام اختلاس نیوز باشد. چون چنین رسانه ای درخور انعکاس فعالیت های یک اقتصاد رانتی است.

به گزارش اقتصاد نیوز  محمد رضا مودودی معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: در ۶ ماه سال جاری با وجود اینکه بیش از ۲۳میلیارد دلار صادرات غیر نفتی داشته ایم، حدود ۶.۷میلیارد دلار آن به کشور برگشته و در سامانه نیما اعلام شده است و هنوز بخش عمده ارز حاصل از صادرات به کشور برنگشته است.
وی افزود: پتروشیمی ها بیشترین بازگشت ارز را به سامانه نیما داشته اند و بخش خصوصی بازگشت کمی از ارز به کشور و عرضه در سامانه نیما داشته و به دنبال استفاده از مهلت های برگشت ارز حاصل از صادرات به کشور هستند.
این کارگزار رژیم نگفته است دلیل عدم بازگشت چه بوده است. برادران قاچاقچی آن را بالا کشیده اند و یا خرج سوریه و حزب الله لبنان و حوثی های یمن و ارگانهای تروریستی خارج کشور کرده اند یا به دلیل تحریمهای آمریکاست! لازم به یاد آوری است که رسانه های حکومتی از ۲۲ درصد افزایش صادرات غیر نفتی خبر داده بودند .
ایسنا در خرداد ماه نوشته بود تازه‌ترین آمار گمرک ایران از تراز تجاری مثبت ۹۴۲ میلیون دلاری و رشد ۲۲ درصدی صادرات غیرنفتی ایران خبر می‌دهد. حال به زبان لری پیل چی شد؟! پولش کجا رفت؟!


https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah