«در شرایط فعلی پول را به هیچ عنوان نمی‌توان از دنیا به ایران انتقال داد.
تقریباً از دو هزار بانک در جهان، ۱۹۰۰ بانک پول را به ایران نمی‌فرستند».

جبیب الله عسگر اولادی که از وی با عنوان «سلطان خشکبار!» یاد شده است؛ در واقع از سلاطین چپاول در بازار است. وی که از اعضای باند فاشیستی و چپاولگر موتلفه می باشد در گفتگو با سایت الف میگوید  «در شرایط فعلی پول را به هیچ عنوان نمی‌توان از دنیا به ایران انتقال داد.
تقریباً از دو هزار بانک در جهان، ۱۹۰۰ بانک پول را به ایران نمی‌فرستند». عسگر اولادی در ادامه این مصاحبه می گوید:الان چین به عنوان یک شریک استراتژیک درازمدت ما مطرح است.
بزرگ‌ترین شریک تجاری ما است. همین الان که در خدمت شما هستم در سال 2۲۰۱۷ ما ۴۲میلیارد مبادله داشتیم. در سال 2018 قصد ما روی 44 میلیارد مبادله است. مبادله همواره به نفع ما است. درست است که نفت هم جزو این است. ۵۲ درصد صادرات به چین داریم و ۴۸ درصد واردات از چین داریم. پس همیشه به نفع ما مثبت است.

ما با چین هیچ وقت یک معامله، دو معامله یا ۶ معامله یا یکساله نگاه نمی‌کنیم. ما به چین درازمدت نگاه می‌کنیم. علت این است که به غرب اعتماد نداریم. غرب بی‌اعتمادی خود را به ما ثابت کرده است. اگر این بی‌اعتمادی که به ما ثابت شده را اهمیت ندهیم چین را از دست می‌دهیم.

حدود ۵۸۰تا ۶۰۰هزار بشکه در روز نفت به چین صادر می‌کنیم. هیچ جای دنیا از ما نمی‌خرند. در حدود۳۰۰هزار و ۳۵۰هزار بشکه روزانه به هند صادر می‌کنیم.

** این درست است که چینی‌ها الان در قراردادهای نفتی اعتنا نمی‌کنند؟

ما بی‌اعتنایی می کنیم. آنها دارند می‌خرند. اشکال ما با چین در این قراردادها این است که آنها می‌گویند 40-35 درصد پول می‌دهیم و ۶۰-۷۰درصد را کالا ببرید. تنها اشکال این است؛ چاره نداریم. اگر همین را نفروشیم کشورهای دیگر هم همین کار را می‌کند. از عربستان و سودان هم نفت می‌خرد و همین کار را می‌کند. با امارات هم همین کار را می‌کند. از امارات و عربستان و از ما نفت می‌خرد. از ما بیشتر از همه نفت می‌خرد.

** این به ضرر ما نیست؟

خیر. اگر نفروشیم چه کنیم؟ به ضرر ما این است که نفت را نفروشیم. اما باید کالای خوب بخریم. چین کالای بنجل دارد، یک بار مصرف دارد و بهترین کالاهای دنیا را هم دارد. یک کفش چینی الان در ایتالیا ۱۲۰۰دلار فروش می‌شود، کفش خوبش است. کفش بدش هم یک دلار است. ما کفش یک دلاری نخریم. باید هزار دلاری را بخریم.
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah