رسول بداقی از اعضای کانون صنفی معلمان ایران در مصاحبه با یورونیوز گفت که پاسخ مسئولان به مطالبات معلم هایی که هفته گذشته دست به اعتصاب و تحصن زده بودند «برخورد چکشی، قهری و امنیتی» بوده و «هیچ یک از مطالبات معلمان برآورده نشده است.»
رسول بداقی، عضو موسس کانون صنفی معلمان اسلام شهر و از فعالان سرشناس صنفی معلمان ایران در مصاحبه با یورونیوز می گوید: «خواسته های ما به چند بخش تقسیم می شود؛ حقوق و معیشت معلمان، آموزش و پرورش رایگان و آموزش و پرورش کیفی مثل کتب درسی، ساختمان مدارس، وسایل آزمایشگاهی و وسایل ورزشی، بیمه دانش آموزان و تغذیه دانش اموزانی که در مناطق محروم هستند. ما به دنبال قدرت هم نیستیم و خواسته های ما فقط صنفی است اما برخورد سیاسی و امنیتی می کنند و به شدیدترین شکل ممکن با فعالیت صنفی برخورد چکشی می کنند.»

در جریان اعتصاب هفته اخیر معلمان ایران، محمدرضا رمضان زاده، دبیر کانون صنفی معلمان خراسان شمالی بازداشت شد و تعدادی از معلمان در کردستان، قزوین، کرمانشاه و همدان احضار شده‌اند. عبدالرضا قنبری، محمدصالح شکری و عباس واحدیان دیگر معلمان بازداشت شده هستند.

رسول بداقی، عضو کانون صنفی معلمان می گوید: «در پاسخ به مطالبات صنفی، زندان های طولانی مدت می دهند که در هیچ کجای دنیا قابل قبول نیست. در فرانسه هراز چند گاهی معلمان و کارگران و رانندگان و دانشجویان اعتراض و اعتصاب می کنند یک روز زندان هم نمی روندولی به ما ۱۵ سال زندان هم داده اند فقط چون می گوییم حقوق ما کفاف زندگی ما را نمی دهد، آموزش و پرورش کیفیت ندارد، حقوق دانش اموز رعایت نمی شود و مدارس غیردولتی خلاف قانون است.»

به گفته آقای بداقی هیات حاکمه باید مجری قانون باشد اما قانون شکن شده است. او توضیح می دهد: «اصول ۱۹ تا ۴۴ قانون اساسی، مربوط به حقوق ملت است اما بند به بند به این اصول خیانت می کنند در حالی که قانون اساسی، میثاق ملت و حاکمان است و مشروعیت یک حکومت در این است که قانون اساسی را اجرا کند. فقط برخورد چکشی می کنند و ۲۰ سال است که زبان شان با کانون های صنفی، فقط زبان سرکوب است در حالی که ما هیچ خواسته نامعقولی نداریم. خواست ما زندگی شرافتمندانه و آبرومندانه است. سال ۱۳۸۷ ما رفتیم جلوی وزارت آموزش و پرورش طبق قرار قبلی با آقای علی احمدی، وزیر آموزش و پرورش دولت احمدی نژاد از قبل گفته بود بیایید ببینیم خواسته های شما چیست. ما به عنوان هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران رفتیم اما ما را دستگیر کردند و بردند زندان. ما به معیشت مان اعتراض داریم چنین جوابی می دهند. ما می گوییم وضعیت آموزش و پرورش بحرانی است، بودجه ندارد و حتی تبدیل به یک بنگاه تجاری شده که دارد از جیب دانش آموز و جیب مردم برای دولت درآمدزایی می کند. ما نزدیک یک میلیون دانش آموز داریم که ترک تحصیل کرده اند و چرا باید بچه ۱۲ ساله باید ترک تحصیل کند؟ من و آقایان عبدی، بهشتی، حبیبی، قنبری، خواستار، مردانی و اسدی و باستان که زندان کشیده ایم آیا گفته ایم که برانداز هستیم؟ گفته ایم که می خواهیم قدرت را در دست بگیریم؟ ما دزدی کردیم؟ اختلاس کردیم؟ به ما بگویند که زندان جای چه کسی است؟ جای کسی که بگوید عدالت را اجرا کنید یا کسی که نابودکننده عدالت باشد و دزدی و اختلاس بکند؟»
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah