هاشم خواستار دست به اعتصاب غذا زد؛ همسر هاشم خواستار در فراخوانی از مردم ایران خواست موضوع دستگیری این عصو کانون صنفی معلمان را جویا شوند

خانم صدیقه مالکی فرد در فراخوانی از هموطنان خواست موضوع محبوس کردن سید هاشم خواستار در بیمارستان روانی را از دادستان رژیم در مشهد و مسئولان بیمارستان ابن سینا جویا شوند.
قسمتهایی از فراخوان همسر معلم در بند سیدهاشم خواستار:
در این سه روز بازداشت نابهنگام سید هاشم خواستار،…بالاخره امروز (پنجشنبه ۳آبان) با همراهی دو نفر از فعالان صنفی و حضور در دادگاه انقلاب و صحبت با معاون دادستان توانستم فرصتی کوتاه ملاقات بگیرم و او را در بیمارستان روانپزشکی ابن سینای مشهد ملاقات کنم…

نهایتا از معاون دادستان خواستیم که از مسئولان بیمارستان که در روز گذشته اقرار می‌کردند که آقای خواستار با همراهی مأموران اطلاعاتی بستری شده است استعلام بگیرند و مرجع این دستور را پیگیری کنند. نهایتاً فتح بابی شد و گویا دستور توسط شخص دادستان صادر شده بود.

چرا باید دادستان یک استان دستور انتقال یک معلم بازنشسته را که در صحت و سلامت کامل به‌سر می‌برد و در سال‌های گذشته حتی یک قرص به دهان نگذاشته است را به بیمارستان روانپزشکی صادر کند؟ مگر هر کس در این کشور نهال نقد را آبیاری کند و در پی سلامت میهن و پالایش فرهنگ و شکستن طلسم غلامی حرف و سخنی بگوید باید به اختلال روان متهم شود و گرفتار سنگین دلان باشد؟!

مأمورین اطلاعات فقط اجازه ملاقات به من و یک فرزندم را دادند. در ساعت پنج اداره اطلاعات به‌صورت رسمی و قانونی مسئولیت آقای خواستار را عهده‌دار شد و نهایتاً لحظه ملاقات رسید.

در همان ابتدا متوجه شدم که ایشان به‌دلیل عدم توجه به خواسته‌اش مبنی بر دیدن من دست به اعتصاب غذا زده است. در پی گفتگو با آقای خواستار متوجه شدم که در صبح روز بازداشت گویا عده‌یی لباس‌شخصی در حدود باغ شخصی که خارج از محدوده شهری و دور از چشم اغیار است با یک دستگاه آمبولانس مستقر شده و به‌محض رسیدن ایشان او را بازداشت و به بیمارستان روانپزشکی ابن سینا منتقل می‌کنند.

بعد از تحویل همسرم به بخش حاد مردان گویا به او آمپولی تزریق کرده و خون‌گیری می‌کنند و در همین هنگام یکی از مریض‌ها که گویا تعادل روانی نداشته است گلوی آقای خواستار را می‌چسبد و نهایتاً پرستارها مریض را جدا می‌کنند.

با همه‌ٔ این تفاصیل و ملاقات ایشان و صحت و سلامت نسبی و ظاهری آقای خواستار هنوز یک سؤال جدی از آقای دادستان و رئیس بیمارستان باقی است و این سؤال مکرراً» توسط همکاران و فعالان صنفی و سیاسی و مدنی لحظه به لحظه مطرح شده و اوج می‌گیرد.

۱- چرا رئیس بیمارستان فردی را که در صحت و سلامت کامل است در بخش حاد بیماران روانی بستری کرده است؟!

۲- بر اساس کدام قانون و تشخیص دادستان چنین دستوری را صادر کرده است؟!

لطفاً برای پرسش از مسئولان «بیمارستان ابن سینا» درباره دلیل همکاری غیرقانونی آنها با نهادهای امنیتی کاری با شماره‌ها و آدرس زیر تماس بگیرید.

این بیمارستان در انتهای خیابان «حرعاملی» مشهد، جنب «نقلیه آستان قدس» است. شماره تلفنهای این مرکز درمانی ۳۷۱۱۲۷۰۱، ۳۷۱۱۲۷۰۲، ۳۷۱۱۲۷۰۳، ۳۷۱۱۲۷۰۴ است.

در تماس با مسئولان این بیمارستان ابتدا درباره علت بستری هاشم خواستار بدون مجوز خود و نزدیکانش سؤال کنید.

و در تماس با دادستانی واقع در خیابان کوهسنگی میدان الندشت درباره علت دستور و انتقال هاشم خواستار از دفتر دادستان پاسخ بخواهید.
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah