خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت شماری از حامیان پرزیدنت ترامپ در کنگره آمریکا نگران هستند که تحریم های دولت علیه تهران «به اندازه کافی» سختگیرانه نباشد.
در حالی که قرار است دور دوم تحریم‌ها علیه ایران که تحت توافق هسته‌ای در سال ۲۰۱۵ تعلیق شده بود، از ۱۳ آبان ماه دوباره برقرار شود، آسوشیتدپرس گزارش داد مشاوران ترامپ و قانونگذاران محافظه‌کار نگران هستند دولت به وعده خود برای اعمال«حداکثری» تحریم‌ها با هدف فشار بر ایران عمل نکند.
این در حالی است که رئیس جمهوری آمریکا پیش از این اعلام کرد پنجم نوامبر تحریم‌های آمریکا – که بعد از برجام لغو شده بود – به طور کامل باز خواهند گشت و بعد از آن هم تحریم‌های دیگری علیه ایران اعمال خواهد شد.
پیش از این یک گروه سی نفره هم از مقام های پیشین آمریکایی در حوزه سیاست خارجی در نامه‌ای که سه شنبه ۲۴ مهرماه منتشر شد، از پرزیدنت ترامپ خواسته‌ بودند تحریم‌های ماه نوامبر قطع دسترسی ایران به سوئیفت (نظام بانکی بین المللی برای نقل و انتقال سریع پول بین بانک‌ها)‌ را نیز در بر بگیرد.
آسوشیتدپرس در گزارش خود نوشت که برخی از هواداران رئیس جمهوری آمریکا «نگران» هستند که ایران با اعمال تحریم‌ها در آبان ماه باز هم به طور کامل ارتباطش با «سوئیفت» قطع نشود و فروش نفت این کشور به صفر نرسد.
پمپئو وزیر خارجه آمریکا در توئیتی گفت که «ایالات متحده در پیگیری کارزار فشار حداکثری برای مقابله با رفتار رژیم ایران مصمم است.» ترجمه گزارش از صدای آمریکاست.
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah