لارس لوک راسموسن نخست وزیر دانمارک در توییتر خود نوشت: «غیرقابل قبول است که ایران یا سایر کشورهای خارجی برنامه داشته باشند تا در خاک دانمارک دست به ترور بزنند».

در پی دستگیری یک مامور وزارت اطلاعات رژیم ایران در دانمارک که پیشتر خبر آن را بگونه به نقل از خبرگزاری رویترز اعلام کرد؛ وزارت امور خارجه دانمارک عصر سه‌شنبه هشتم آبان اعلام کرد به‌دنبال بازداشت مأمور وزارت اطلاعات رژیم ایران در دانمارک، سفیرش را از تهران فراخوانده است.
لارس لوک راسموسن در توئیتی نوشت: «غیرقابل قبول است که ایران یا سایر کشورهای خارجی برنامه داشته باشند تا در خاک دانمارک دست به ترور بزنند».
وی افزود: «انجام اقدامات بیشتر علیه ایران را در اتحادیه اروپا مطرح می‌کند» موضعگیری وزیر خارجه دانمارک پس از آن اعلام شد که فین بورچ اندرسون Finn Borch Andersen رئیس سرویس امنیتی دانمارک در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: سرویس اطلاعاتی دانمارک یک مأمور وزارت اطلاعات رژیم ایران را که قصد یک حمله تروریستی در دانمارک را داشته دستگیر کردهاند.
فین بورج اندرسون فرد دستگیر شده را یک شهروند نروژی با اصلیت ایرانی معرفی کرد.
رئیس سرویس امنیتی دانمارک افزود: رژیم ایران یک حمله تروریستی را در دانمارک طراحی کرده بود و قصد داشت فردی از یک گروه اهوازی را ترور کند. خبرگزاری آسوشیتدپرس در گزارشی از کنفرانس مطبوعاتی تلویزیونی، رئیس سرویس اطلاعاتی دانمارک نوشت اندرسون تاکید کرد: رژیم ایران پیشتر از این هم علیه گروه‌های مخالف در خارج از کشور فعال بوده است. او به یک حمله بمب‌گذاری خنثی شده در گردهمایی که توسط گروه اپوزیسون ایران در نزدیکی پاریس در ماه ژوئن سازماندهی شده بود، اشاره کرد. آسوشیتدپرس نوشت روز سه‌شنبه وزیر امور خارجه دانمارک، آندرس ساموئلسون گفت این‌که رژیم ایران در حال برنامه‌ریزی برای حمله در دانمارک باشد»کاملا غیرقابل قبول» خواند.
وی گفت: «این کشور واکنش (لازم را) در رابطه با ایران نشان خواهد داد و با شرکای اروپایی درباره اقدامات بعدی صحبت خواهد کرد».

30 اکتبر 2018
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah