خواهر یک فعال اینترنتی که بیش از ده سال در ایران زندانی است، می گوید وضعیت جسمی او بحرانی است و باید هرچه زودتر آزاد شود.

به گزارش صدای آمریکا «مریم ملک پور» خواهر «سعید ملک پور» به صدای آمریکا گفت: «ماندن سعید در زندان حتی برای یک روز هم عادلانه نیست. او در ۱۰ سال گذشته حتی یک روز هم به مرخصی نیامده است. حق او آزادی است و ما از دولت ایران تقاضای عفو داریم.»

سعید ملک پور ایرانی مقیم کانادا، ده سال پیش در سفر به ایران بازداشت شد. جمهوری اسلامی مدعی شد او متولی «سایت های مستهجن از جمله آویزون» بود و حتی اعترافاتی از او پخش کرد. همان زمان محمود علیزاده طباطبایی وکیل آقای ملک پور ضمن رد این ادعا گفت موکلش متخصص کامپیوتر است و از برنامه ای که نوشته بود بدون اطلاع او برای طراحی این سایت‌ها استفاده شد.

سعید ملک پور ابتدا به اعدام محکوم شد، اما بعد دادگاه حکم اعدام او را لغو کرد. با این حال او هنوز زندانی است.

مریم ملک‌پور، خواهر سعید ملک‌پور روز جمعه ۴ آبان به صدای آمریکا گفت، برادر او روز جمعه ۲۷ مهر بر اثر حمله قلبی از بهداری اوین به بیمارستان طالقانی تهران منتقل و نزدیک به چهار روز را در بخش قلب بیمارستان سپری می‌کند.

آقای ملک‌پور در تماس تلفنی که پس از بازگشت به زندان اوین با خانواده خود داشته است اعلام کرد که در این مدت او را با پابند و دستبند به تخت بیمارستان بسته بوده‌اند.

https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah