دانشگاه آزاد پوشیدن «لباس راحتی» برای زنان را در محیط عمومی خوابگاه ممنوع اعلام کرده و مردان را به پوشیدن پیراهن آستین بلند ملزم کرد.

این ممنوعیت‌ها بخشی از معیارها و مصادیقی هستند که دانشگاه آزاد در دستورالعملی برای «آراستگی و شئون فرهنگی» تعیین کرده است.
اگر شخصی معیارهای موردنظر این دستورالعمل را رعایت نکند «کمیته آراستگی فردی» می‌تواند او را از ورود به دانشگاه محروم کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، دستورالعمل «مصادیق مجاز و غیرمجاز پوشش و ظاهرآرایی دانشگاه آزاد» از ۷ مهر ماه به واحدهای مختلف این دانشگاه ابلاغ شده است.در دستورالعمل دانشگاه آزاد آمده که «مناسب است» زنان چادر به سر کنند و یا آن که مانتوی بلند و تا زیر زانو به تن کنند.
برای مردان هم «لباس‌های اندامی» و تنگ ممنوع شده است.
مردان نیز از استفاده از پاپیون، کراوات و جواهرات، و همچنین آرایش مو و برداشتن ابرو منع شده‌اند.
‹استفاده نادرست از فضای مجازی›
محدودیت‌های موردنظر دانشگاه آزاد به پوشش و ظاهر دانشجویان و استادان محدود نیست بلکه فعالیت‌های اینترنتی آنها را هم در برمی‌گیرد.
دانشگاه آزاد گفته است که «استفاده نادرست از فضای مجازی که منجر به بروز موارد ضد اخلاقی شود» هم ممنوع است.
از دو سال پیش و با دستور رهبر ایران علی اکبر ولایتی به عنوان رئیس هیات موسس دانشگاه آزاد منصوب شده است.
ولایتی در این مدت بارها بر «ارزش‌های انقلابی» تاکید کرده است.(ذکر نشده که مصرف مواد مخدر از ساعت ۸ تا ۱۰ صبح در هیات امنای دانشگاه جزو «ارزش‌های انقلابی» است!)
دستورالعمل محدودیت‌های پوشش دانشجویان و استادان در حالی در دانشگاه آزاد ابلاغ می‌شود که در ماه‌های اخیر مخالفت‌ها با حجاب اجباری در ایران بالا گرفته است.

12 آبانماه 97
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah