دکتر «هیوا حفیدی» شهروند مهابادی و استاد سابق دانشگاه قزوین سه‌شنبه هشتم آبان‌ماه ساعت ده شب با یورش ماموران امنیتی وزارت اطلاعات به محل سکونتش در روستای «قزلقوپی» با ضرب و شتم و هتاکی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.
در همین رابطه یکی از ساکنان این روستا به خبرنگاران آزاد کردستان گفت: «ساعت ۱۰ شب بود که ماموران امنیتی با تعداد پرشماری از ماشین و متورسیکلت به روستا یورش آورده و با حمله به منزل دکتر حفیدی، ضرب و شتم، توهین و ضربات پی در پی با قنداق تفنگ به سر و صورت، او را بازداشت و زمانی‌که مردم روستا به این قضیه اعتراض کردند ما را نیز تهدید به بازداشت کردند. ایشان در ادامه گفتند در ساعات حضور ماموران وزارت اطلاعات موتورهای تریل در پشت بام و کوچه‌های روستا به ویراژ و سروصدا می‌پرداختند که وحشت همه اهالی روستا را به همراه داشت.
دکتر «هیوا حفیدی» دارای دکترای ادبیات عرب که پیشتر بر منصب استادی در دانشگاه قزوین مشغول به تدریس بود با فشار ارگان‌های امنیتی به همراه پنج استاد دیگر از کار اخراج و وی را به صورت مادم العمر از هر نوع فعالیت فرهنگی و تدریس به صورت رسمی ممنوع کردند.
از طرف دیگر در شهرهای مهاباد، بوکان و سقز بیش ۳۰ شهروند دیگر نیز بازداشت شده‌اند که هویت برخی از آن‌ها برای خبرنگاران ازاد کردستان محرز شده است.
۱- رحمت نصوحی
۲- احمد الهی
۳- آواره قیطرانی
۴- صادق حسین پری
۵- صدیق رحمانزاده
۶- اسامه رحمانزاده
۷- حسام محمدی
۸- محمد آرمان
۹- خدر اختطار
۱۰- اسامه
۱۱- نظام کچکار
۱۲- ابراهیم تیزور
۱۳- هادی مکانیک
۱۴- ابراهیم کاشی کار
۱۵- شاهرخ تیزور

گفتنی است تا لحظه تنظیم این خبر از سرنوشت و علت بازداشت این شهروندان کُرد هیچ اطلاعی در دست نیست.
https://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah