جمعی از زندانیان زندان تهران بزرگ طی نامه سرگشاده ای نسبت به وضعیت معیشتی این زندان اعتراض کردند.
متن نامه؛
«بیش از ۱۸ملیون پرونده قضایی، ۷۰۰هزار زندانی، صد‌ها زندانی عقیدتی که تنها به جرم اندیشیدن و سر خم نکردن در برابر ظلم و بیدادگران محکوم به تحمل حبس شده‌اند و حتی از حقوق بدیهی خود در شکنجه‌گاه‌های خامنه‌ای محروم هستند، ظلم به کارگران، معلمان، بازنشستگان و جوانان و غیره؛ این بود آرمان‌های امام راحل؟!
زندان‌ها در حال انفجار از جمعیت است. هزاران جوان که به لطف اقتصاد مقاومتی محروم از داشتن شغل بوده‌اند و سرقت را برای امرار معاش انتخاب کرده‌اند، تدبیری که گمان می‌کند تحریم‌ها را دور زده اما در واقع امید جوان‌های این سرزمین را دور زده است، و افسردگی و اعتیاد به مواد مخدر در بین اکثر جوان‌ها؛ این بود وعده‌های آقای دکتر؟
اینجا بند ۹ تیپ ۱ زندان تهران بزرگ، بیش از ۴۰۰ زندانی در سالنی که ظرفیت نگهداری آن تنها ۲۰۰ نفر می‌باشد .

یعنی دست‌کم ۲۰۰ انسان را از جمله دو درویش که برای گرفتن حقوق بدیهی خود مجبور به اعتصاب غذا شده‌اند را محروم از تخت کرده که از حقوق بدیهی یک زندانی است محروم کردند. کف‌خوابی، کریدورخوابی و زجرآور‌تر از همه دوترک‌خوابی، آسیب‌های شدید به روح انسان‌هایی می‌زند که اکثر آنها به واقع مجرم نیستند و یا اگر هستند قربانی سیستم آموزشی و اقتصادی هستند و اینجا به‌واقع یک شکنجه‌گاه یا تخریب‌گاه است.
حاکمان فعلی ایران اما به جای رسیدگی به انتقاد‌ها و شکایت‌ها منتقدین و روزنامه‌نگاران را سرکوب کردند. حاکمان کشور به جای حل مشکلات مردم عزمشان را برای سرکوب انعکاس‌دهنده‌ی درد‌ها و مشکلات مردم جزم کرده‌اند. دور زدن تحریم‌ها، دور زدن مردم با گزینه‌های بد و بدتر‌ی که به واقع هر فرد و گزینه بد‌ترین‌ها بوده‌اند دشوار در عصر ارتباطات، دشوار‌تر از پیش شده است. پس این بار ما شما را برای همیشه دور می‌زنیم تا دیگر دور زده نشویم. تمام آنان که در دستگیری، حبس و شکنجه و محبوس کردن دگراندیشان دست داشتند به‌زودی در دادگاه‌های ما محاکمه خواهند شد و این آخرین فرصت است برای آنان که تاکنون مزدور آن‌ها و بر مردم بوده‌اند. بترسید از روز محاکمه که مجازات سختی در انتظار شماست.
جمعی از زندانیان زندان تهران بزرگ
۲۳ آبان ۹۷»