روز پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ کارگران گروه ملی فولاد اهواز پس از پایان مجمع عمومی که در پی تهدید وزارت اطلاعات برای سرکوب تظاهرات کارگران در صورت ادامه آن برگزار شد؛ اطلاعیه‌یی صادر کرد. کارگران گروه ملی فولاد اهواز در این اطلاعیه بر ادامه تظاهرات و تجمعات تا رسیدن به تمام خواسته‌هایشان تاکید کردند. متن این اطلاعیه به قرار زیر است:

اطلاعیه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد پس از مجمع عمومی پنجشنبه ۱۵ آذر ۹۷
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و دعای خیر
با مشاهده جلسه امروز و شنیدن نظرات همکاران، نمی‌توان هیچگونه نکته‌ای را یادآوری و یا مسئله‌ای را تذکر داد. اجتماع همفکری امروز، فرهنگ، درک و شعور بالای کارگر شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را بر همگان نمایان ساخت. اجتماعی بی‌نقص، نظرهایی سازنده و مردانی محکم و استوار، اما بی‌ادعا که حتی یدک کشیدن عنوان همکاری با آنان باعث افتخار و سربلندی می‌باشد. پیرو جلسه امروز و شنیدن نظرات مختلف، آینده روشن شرکت گروه ملی فولاد اهواز اجتناب ناپذیر و حتمی می‌باشد.
امروز شاهد حضور چهرهای جدید و نظرات مختلف جدیدی از پشت تریبون آزاد این جلسه بودیم؛ که امیدواریم این ظهور ادامه داشته باشد و شاهد حضور خواهرانمان در این اعلام نظرها نیز باشیم تا بتوانیم با هم و در کنار هم آینده پر برکت شرکت گروه ملی صنعتی فولاد اهواز را رقم بزنیم.

برادران و همکاران گرامی!
برای نجات شرکت گروه ملی فولاد اهواز یک قدم بیشتر باقی نمانده و شما برای برداشتن این قدم، هر آنچه در توان داشتید و حتی بیش از توان خود را در طبق اخلاص گذاشته و با تمام وجود تقدیم کردید. بخوبی از حال همکارانی که در این تجمعات دچار ناراحتی جسمانی شده و سلامتشان به خطر افتاده اطلاع داریم، همکارانی که با هزینه شخصی برای سایر دوستان آب آشامیدنی تهیه می‌کنند؛ همکارانی که علی‌رغم خطرات امنیتی در اول صفوف تجمعات، حقوق خود و همکاران را فریاد می‌زنند.

گروه ملی معنای واقعی اتحاد و برادری
گروه ملی امروز معنای واقعی اتحاد و برادری اقوام و ایرانی واحد را به تجسم کشید. تک تک این کارها و جزء به جزء این اعمال در ذهن و خاطره تمام ما حک شده و باقی خواهد ماند؛ و این شما هستید که تاریخ را رقم خواهید زد و درسی برای آیندگان خواهید شد. امیدواریم این از خودگذشتگی‌ها ذره‌‌ای به چشم مسئولان آمده و اندکی احساس مسئولیت کنند.

به اطلاع همه همکاران و دوستان عزیز می‌رسانیم که همچون گذشته تا رسیدن به اهدافمان:
-بازگشت شرکت به بدنه اصلی دولت
-ورود مستمر شمش و مواد اولیه
-راه اندازی تمام خطوط تولید و تهیه تجهیزات و قطعات مورد نیاز
-فروش مستمر محصولات
_حل مشکل بیمه کارگران
-پرداخت مستمر و به موقع حقوق
قدمی به عقب باز نخواهیم گشت و در پاسخ به نامه آقای غفوری که در کانال روابط عمومی منتشر نموده‌اند عرض می‌کنیم که برادر بزرگوار! دوصد گفته چون نیم کردار نیست؛ پس تا زمانی که این نتایج شکل عملی به خود پیدا نکنند در حد حرف باقی می‌مانند. گوش‌های ما هم از حرف پر است.