با این قوم وقیح و رذالت پیشه چه باید کرد؟

روز دوشنبه ۲۶ آذر (۱۷ دسامبر) فیلم کوتاهی از مشاجره لفظی محمد باسط درازهی، نماینده سراوان در مجلس شورای اسلامی، با یکی از کارمندان اداره گمرک مرکزی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که واکنش‌های فراوانی به دنبال داشت و بحث درباره آن همچنان ادامه دارد.
در این فیلم نماینده سراوان از کارمند گمرک می‌خواهد که دری را برای او باز کند. کارمند گمرک می‌گوید نمی‌تواند این کار را انجام دهد و از او دستور نمی‌گیرد. درازهی در پاسخ گفت: «تو گه می‌خوری از من دستور نمی‌گیری، تو غلط می‌کنی…»
برخلاف آنچه در این فیلم شنیده می‌شود نماینده سراوان به خبرآنلاین گفته است: «کارمندی که تصویرش در فیلم مشخص است با ادبیات بسیار سخیف، بیان دشنام، از ملاقات بنده با رئیس گمرک ممانعت کرد که در نهایت درگیری پیش آمد و بنده را با بی‌احترامی از اداره بیرون انداختند.»
این ادعا توسط شماری دیگر از نمایندگان مجلس تکرار شده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی کرد نماینده خاش و رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس می‌گوید به دلیل «توهین به نماینده سراوان» طرح استیضاح وزیر اقتصاد آماده شده و امضاکنندگان آن خواستار برکناری رئیس گمرک و مسئولان حراست این اداره هستند.
او با بیان این که نماینده سراوان در اداره گمرک ۴۰ دقیقه معطل شده و فیلمی که پخش شده تنها ۳۰ ثانیه از مشاجره را نشان می‌دهد گفت: «حراست چه حقی داشته که این فیلم را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کند؟ ما فکر می‌کنیم که همه این اتفاقات حساب شده و برنامه‌ریزی شده بوده است.»
این ادعا در حالی مطرح می‌شود که نماینده سراوان به باشگاه خبرنگاران جوان گفته است: «بحث و چالش حدود سه دقیقه به طول انجامید و افرادی که مبادرت به فیلم‌برداری کرده بودند با تدوین فیلم قسمت‌هایی که بنده را مورد توهین قرار داده بودند حذف کرده‌اند.»
بر این اساس دست‌کم در فیلمی که منتشر شده کارمند گمرک توهینی به نماینده سراوان در مجلس نکرده و مشخص نیست وزیر اقتصاد در نشست غیرعلنی مجلس به چه دلیل از او عذرخواهی کرده است.

http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah