گفتگوی حسین داعی الاسلام با اسکای نیوز اقدام اخیر دولت آلبانی را به‌عنوان ضربه جدید به فعالیتهای رژیم ایران در منطقه بالکان توصیف کرد و گفت این کشور دو ایرانی را به‌خاطر طراحی اعمال تروریستی در تیرانا اخراج کرده است.
گزارش اسکای نیوز:
این اقدام پس از سلسله گزارشهایی انجام می‌شود که رژیم ایران ایستگاههای اطلاعاتی‌اش را از کشورهای اتحادیه اروپا به کشورهای بالکان منتقل کرده است.
این کشورها چندین تلاش رژیم ایران برای عملیات انفجار و ترور علیه گروه‌های اپوزیسیون ایران را خنثی و عوامل اطلاعاتی این رژیم را در فرانسه، آلمان، بلژیک، دانمارک و سوئد و نروژ را دستگیر کرده‌اند.
زمانی که طرحهای تروریستی رژیم ایران به کشورهای بالکان می‌رسد سؤالی که مطرح می‌شود این است که آیا شرارتهای رژیم ایران مرزهای جغرافیایی هم می‌شناسد؟

بر اساس گزارشات متعدد، رژیم ایران سالهاست که در این منطقه از جهان فعالیت داشته است. رژیم ایران از کشورهای بالکان به‌عنوان ضعیف‌ترین حلقه در حلقه‌های امنیتی اروپا استفاده کرده تا از طریق آنها بتواند وارد این قاره کهنسال شود.
بنا بر گزارشهای آمریکا، رژیم ایران به تبدیل کشورهای بالکان به پایگاه لجستیکی عملیات تروریستی‌اش در کشورهای اروپایی اکتفا نکرده بلکه هنوز هم عوامل مخفی‌اش را در کشورهایی مانند بلغارستان، مقدونیه، کوزوو و سایر کشورها بکار می‌گیرد.
کسانی که فعالیتهای دیپلماتیک رژیم ایران را دنبال می‌کنند می‌توانند به‌راحتی ببینند که این رژیم تلاش می‌کند در ظاهر با کشورهای حوزه بالکان همکاری کند ولی بعضی از این کشورها نسبت به اهداف شوم این رژیم که در ظاهر برای نزدیکی است آگاه شده‌اند.
برای مثال نخست‌وزیر آلبانی تصمیم می‌گیرد دو دیپلمات ایرانی را به‌خاطر فعالیت علیه امنیت این کشور اخراج کند.
قدردانی آمریکا از اقدام دولت آلبانی
آمریکا از این اقدام تقدیر کرد و جان بولتون مشاور امنیت ملی این کشور اشاره کرد که یکی از اخراج شدگان سفیر رژیم ایران در آلبانی بوده است.
وزارت‌خارجه آمریکا نیز خواهان آن شد که تلاشهای جهانی بیشتر شود تا این‌که رژیم ایران رفتار مخرب خود را تغییر دهد.
تنها چند روز پیش واشنگتن هشدار داده بود که رژیم ایران تلاش می‌کند در کشورهای بالکان برای عملیات تروریستی‌اش پایگاههای اطلاعاتی ایجاد کند.
این اقدام رژیم ایران در حالی صورت می‌گیرد که تلاشهای گذشته‌اش در اجرای تهاجمات تروریستی به همایش ژوئن گذشته مقاومت ایران در فرانسه شکست خورد.
در مقابل تمامی این واقعیتها سؤال دیگری نیز مطرح می‌شود. اروپا بیش از این در انتظار چیست تا این‌که حسابهایش را در موضعگیری نسبت به رژیم ایران بازنگری کند؟
اروپایی ها تا این لحظه هنوز در چپ و راست به‌دنبال راهی هستند که در مقابل تحریمهای اقتصادی آمریکا برای جلوگیری از تروریسم به رژیم ایران کمک کنند.
🔺سفیر رژیم ایران در آلبانی مهره وزارت اطلاعات
در رابطه با دلایل تروریسم رژیم ایران در کشورهای اروپایی حسین داعی الاسلام عضو شورای ملی مقاومت ایران از تیرانا پایتخت آلبانی به اسکای نیوز گفت:
سفارت رژیم ایران در زمان شاه و خمینی یک سفارت بسیار کوچک بود ولی بعد از انتقال مجاهدین به این کشور رژیم در سال ۲۰۱۶غلامحسین محمد نیا را به‌عنوان سفیر خود در آلبانی منصوب کرد. این فرد در گذشته معاون وزارت اطلاعات در امور بین‌المللی و نیز یک عضو هیأت مذاکره‌کننده در پرونده اتمی این رژیم بود. او عضو هیأت ظریف در گفتگوهای اتمی رژیم بوده ولی وقتی که به آلبانی آمد یک شبکه تروریستی تشکیل داد تا علیه سازمان مجاهدین خلق ایران دست به‌عملیات تروریستی بزند.
در ماه مارس امسال دولت و پلیس آلبانی یک طرح بزرگ تروریستی را فاش کرد که اطلاعات رژیم ایران در سفارتش در آلبانی طراحی کرده بود. آنها قصد داشتند در مارس گذشته در جشنهای نوروزی یک خودرو انفجاری بزرگ را در مقابل مقر سازمان مجاهدین خلق در تیرانا منفجر کنند. این طرح کشف شد و دو تن از عوامل اطلاعات رژیم ایران از آلبانی اخراج شدند. در آوریل امسال ادی راما نخست‌وزیر آلبانی گفت دولت آلبانی در همکاری با کشورهای اروپایی در مقابل طرحهای تروریستی رژیم ایران می‌ایستد.
همانگونه که شما در گزارشتان اشاره کردید رژیم ایران سفارت خانه‌هایش را در تمامی کشورهای اروپایی به پایگاهی برای اجرای عملیات تروریستی علیه سازمان مجاهدین خلق تبدیل کرده است.

30 آذر97 جمعه
http://t.me/begoonah1
https://www.instagram.com/begoonah