نصرالله لشنی، زندانی سیاسی محبوس در زندان اوین طی یادداشتی اعلام کرد که در اعتراض به رفتار غیرقانونی زندانبانان اوین و ممانعت از ملاقات وی با مادرش از شب گذشته دست به اعتصاب غذا زده است. این فعال ملی مذهبی پیشتر نیز در تاریخ ۵ دی‌ماه در سالن ملاقات در حضور همسر و فرزند ۸ ساله خود از سوی مامورین زندان مورد توهین و ضرب و شتم قرار گرفته بود.
متن کامل نامه ازسایت هرانا :
“اینجانب نصرالله لشنی، زندانی سیاسی در اعتراض به رفتار غیرقانونی زندان‌بانان اوین و ممانعت از ملاقات با مادرم اعتصاب غذا کرده‌ام. یک هفته بعد از بدرفتاری ماموران زندان با من در سالن ملاقات، مادرم از شهرستان دورود استان لرستان به منظور ملاقات با فرزندش به اوین می‌آید اما به وی اجازه ملاقات نمی‌دهند.
اعتراض من این است که:
یک: چه کسی و چرا از ملاقات بنده با مادرم ممانعت کرده است؟
دو: بنا بر قوانین داخلی زندان‌ها چنانچه کسی خلافی مرتکب شود برای وی شورایی با حضور ماموران و ریاست زندان و قاضی ناظر تشکیل می‌دهند و در آن شوری طبق قوانین، تنبیهی برای فرد خاطی در نظر گرفته می‌شود؛حالا سوال این است که خلاف منِ نصرالله لشنی چه بوده؟ این شورا کی و با حضور چه کسانی تشکیل شده است و چرا من به این شورا احضار نشده‌ام؟
سه: مهم‌تر اینکه در حال حاضر که چنین تصمیمی علیه حقوق حقیقی من و خانواده‌ام اتخاذ شده است، چرا من را مطلع نکرده‌اند تا به خانواده‌ام اطلاع بدهم و مادرم مسافت حدود ۴۰۰ کیلومتری را از لرستان تا تهران برای دیدن فرزندش طی نکند و با در بسته روبرو نشود. آیا این رفتار غیرانسانی چیزی جز کینه‌جویی و تحقیر زندانیان نیست؟”.

هرانا

دوشنبه ۱۷ دی ۹۷
http://t.me/begoona1
https://www.instagram.com/begoonah