۱۷ زندانی طی دو هفته گذشته در زندان گوهردشت به صورت مخفیانه اعدام شدند. سازمان حقوق بشر ایران گزارش داد که در هفته دوم و سوم دی‌ماه ۹۷ حدود ۱۷ زندانی به صورت مخفیانه اعدام شدند.
صبح روز چهارشنبه ۱۹ دی ماه، ۱۲ تن از زندانیان محکوم به اعدام در زندان گوهردشت به دار آویخته شدند. این زندانیان که همگی با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند. روز دوشنبه ۱۷ دی ماه جهت اجرای حکم به سلول انفرادی منتقل شدند.
سه تن از زندانیانی که روز چهارشنبه اعدام شدند به نام‌های محسن رضایی از بند ۱، رضا فرمانجو از بند ۶ و برات‌علی رحیمی از بند ۱۰ می‌باشند.
محسن رضایی ۳۴ ساله در اعتراض به روند رسیدگی غیرعادلانه به پرونده‌اش و شکنجه هایی که در طی مدت بازداشت بر او اعمال شده بود، دوبار در زندان گوهردشت دست به اعتصاب غذا زده بود.
یکی از دوستان محسن رضایی در خصوص پرونده وی به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “حمید شهریاری معاون رئیس قوه قضاییه به دلایلی که برای ما هم روشن نیست تصمیم داشت محسن رضایی را اعدام کند. اکنون هم که مدیریت قوه قضائیه در حال تغییر است.

با اینکه حکم اعدام محسن رضایی توقف خورده بود، حکم را به اجرا درآوردند.” وی همچنین افزود: “محسن همیشه میگفت، آمده اند در خانه‌ام و زنم را کشتند و یک چاقو هم به من فرو کردند و بعد هم یک سال شکنجه‌ام کردند تا به قتل ناکرده همسرم اعتراف کنم”.
وی در باره شکنجه های محسن رضایی از قول محسن گفته بود: « در یکسالی که در اگاهی بودم بسیار شکنجه دیدم، کشیدن ناخن شصت پایم که عفونت شدید کرد چون در انفرادی بودم ویکی از دنده هام شکست زیر شکنجه که مدت زیادی تنفسم بسیار مشکل بود وبسیار سختی کشیدم بخیه هایی در دهانم بابت جراحی لثه که چندروز قبل از این اتفاقات انجام شده بود وبخیه‌ها مانده بود بدون رسیدگی به بخیه‌ها یکسال ماند وصورتم بسیار ورم کرده بود واصلا هرچه میگفتم که این بخیه‌ها باید کشیده شود اصلا ترتیب اثر ندادند که خودم با قاشق پلاستیکی بعد از یکسال به زحمت کشیدمشان که عفونت شدیدی کرده بود بعد از دادگاه اولم سکته کردم ویکسال بعد دومین سکته رو زدم که سه ماه نابینا بودم وحرکت نداشتم وبعد مشکلات کبد بهم روی آورد و بعد معده وروده و در تاریخ ۹۶/۴/۲۹سکته سوم که الان وصعیت خوبی ندارم”
روز چهارشنبه ۱۲ دی ماه نیز حکم اعدام ۵ زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بودند، در همین زندان به صورت مخفیانه به اجرا درآمده است.
رسانه‌های حکومتی تا کنون به اعدام این ۱۷ زندانی اشاره‌ای نکرده اند.

http://t.me/begoona1
https://www.instagram.com/begoonah