به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا سفیر حکومت ایران در بغداد طی گفت‌وگویی ویژه با تلویزیون «رووداو» نسبت به آغاز فعالیت‌های مجدد حزب دمکرات در کردستان ایران هشدار داد.
پاسدار ایرج مسجدی در این گفت‌وگوی ویژه گفت: «چونکه این احزاب مسلح هستند به هیچ وجه ما نمی‌توانیم با آنها بسازیم و چونکه منافقین و حزب دمکرات از چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران خارج شدند، خوب طبیعی است که جمهوری اسلامی ایران با آنها هیچ مذاکره صلح‌آمیزی را نداشته باشد.»
کریم پرویزی، عضو شورای اجرایی حزب دمکرات کردستان ایران در گفت‌وگو با آژانس کُردپا در واکنش به سخنان سفیر حکومت ایران در بغداد گفت: «ما به عنوان ملت کُرد و حزب دمکرات به اختیار خود اسلحه به دست نگرفته‌ایم و ما در ابتدا با مبارزه پارلمانی و سیاسی با رژیم تهران روبه‌رو شدیم، اما آنان نه تنها نتایج انتخابات پارلمان را لغو کردند، بلکه خمینی تهدید کرد که اگر دکتر قاسملو که با رأی مردم به عنوان نماینده مردم استان ارومیه برای مجلس خبرگان انتخاب شده بود، به تهران برود وی را به قتل خواهند رساند!

در همان تابستان خمینی فرمان جهاد را علیه مردم کردستان صادر کرد، فرمان ژنوسایدی که تحت لوای مشروعیت دینی انجام شد.»
او اظهار داشت: «هنگامی که فرمان ژنوساید صادر شود با گل که با آن مقابله نمی‌کنید، بلکه ملت کُرد به مقاومت دست زد و از اسلحه برای دفاع از موجودیتش بهره برده و باید دانست که رژیم اسلامی ایران مهاجم و اشغالگر بوده است.»
وی در ادامه افزود: «ما در راستای منافع ملی اقلیم کردستان، مبارزه مشروع مسلحانه را بیش از بیست سال متوقف کردیم و تا کنون مبارزه مسلحانه را از سر نگرفته‌ایم، طی این بیست سال جمهوری اسلامی به جز اعدام، کشتار و مواد مخدر، فقر و شکنجه چه دستاوردی برای کردستان داشته است؟ منطق حاکم بر جمهوری اسلامی اسلحه و زور می‌باشد و از هر چه سخن بگویی با اسلحه جواب تو را می‌دهد! کولبران در مرزها که سلاحی را به‌همراه ندارند، چرا همه روزه کولبران را هدف قرار می‌دهند؟».
این عضو شورای اجرایی حزب دمکرات اذعان داشت: «ملت ما ملتی مترقی و دمکراسی‌خواه می‌باشد، دهه‌هاست که خواهان برقراری دمکراسی، صلح و آزدی می‌باسد و این جمهوری اسلامی است که تمام راه‌های مسالمت‌آمیز تحقق این خواست‌های را مسدود کرده. اگر جمهوری اسلامی خواهان این امر است که احزاب به روش‌های مدنی و مسالمت‌آمیز به مبارزات خود ادامه دهند باید زمینه و امکان آنرا مهیا کنند. آن‌ها به نخست‌وزیر، رئیس‌جمهور و رئیس پیشین تشخیص مصلحت خود رحم نکردند، حالا از امکان مبارزه مدنی برای ما سخن می‌گویند؟».
به گفته کریم پرویزی، «رژیم اسلامی نه تنها فعالیت‌های رسانه‌‌ای، مدنی و سیاسی را تحمل نمی‌کند و با اعدام به آن جواب می‌دهد، بلکه حتی اینگونه فعالیت‌ها را در خارج از مرزهای ایران نیز، برنمی‌تابد. این حکومت ده‌ها فعال مدنی، حقوق بشری، فعال سیاسی و روزنامه‌نگار مقیم کشورهای دیگر را با اعزام‌ تیم‌های ترور حذف کرده است.»
او درباره موقعیت اقلیم کردستان می‌افزاید: «براین باورم که جهان باید جمهوری اسلامی را تحت فشار قرار دهد که بیش از این در امور منطقه دخالت نکند و ترور و آشوبگری در منطقه را متوقف نماید. وقتی که ملت کُرد می‌خواهد از طریق مسالمت‌آمیز همه‌پرسی برگزار کند، خامنه‌ای و فرماندهان سپاه بیش از همه کس و شدیدتر از مسئولان حکومت عراق، رهبری سیاسی اقلیم کردستان را تهدید می‌‌کنند به همین دلیل باید حکومت ایران تحت فشار قرار گیرد تا از آشوبگری و بی‌احترامی به ملت‌های منطقه به ویژه اقلیم کردستان دست بردارد.»
http://t.me/begoona1
https://www.instagram.com/begoonah