نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر که از بابت محکومیت ۵ ساله خود در زندان اوین بسر می‌برد، در پرونده دوم خود از بابت ۷ اتهام به ۳۳ سال حبس تعزیری و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شد. رضا خندان، همسر نسرین ستوده به هرانا گفت که این حکم روز شنبه ۱۸ اسفندماه در زندان به خانم ستوده ابلاغ شده است.

رضا خندان همسر نسرین ستوده در گفتگو با گزارشگر هرانا گفت: “این حکم پیشتر در ارتباط با پرونده دوم همسرم صادر شده و روز شنبه به وی ابلاغ شده است. به دلیل اینکه نسرین ستوده در این پرونده وکیلی نداشته و در دادگاه نیز حاضر نشده بود، این حکم به صورت غیابی صادر شده است.” آقای خندان اضافه کرد “به دلیل اینکه امکان تماس مستمر در داخل زندان وجود ندارد از جرئیات این حکم اطلاع دقیقی در دست نیست و فعلا می دانیم مجموع حکم صادره ۳۳ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق بوده است”.

این حکم سنگین در حالی امروز منتشر شد که روز جاری بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، رئیس شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران در میان جمعی از خبرنگاران از محکومیت نسرین ستوده به ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی” و “توهین به رهبری” خبر داده بود. مشخص نیست این اظهار نظر به معنی این است که از مجموع حکم ۳۳ سال حبس این میزان قابلیت اجرایی دارد یا اساسا این حکم پرونده دیگری را در بر می گیرد.

 
http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah