بارش شدید باران که روز یکشنبه ۲۶اسفند در شمال کشور آغاز شد، باعث شد که شهرها و روستاهای استانهای گلستان، مازندان، خراسان شمالی و سمنان که بر اثر سیاست‌های ویرانگر آخوندی در برابر حوادث طبیعی بی‌دفاع هستند به زیر آب بروند. شماری از هموطنانمان در ایام شروع سال نو قربانی سیل شدند، دهها هزار نفر بی‌خانمان شدند و خسارات مالی فراوانی به اهالی این استانها وارد آمده است. دهها روستا به زیر آب رفته‌اند و ده‌هاهزار نفر بدون هیچ سرپناهی در شرایط بد جوی روزهای دهشتناکی را سپری می‌کنند.

ابعاد ویرانی که این سیل برجا گذاشته است در شرایطی است که ۴۰روز قبل در بهمن ۹۷ خبر خسارت سنگین سیل در شش استان و ویرانی دهها شهر و روستا در حادثه‌ای که پیش‌بینی شده بود در رسانه‌ها منعکس شد. در آن فاجعه که هواشناسی نسبت به‌وقوع آن هشدار داده بود، ۲۰استان یزد، مازندران، لرستان، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، کردستان، قزوین، فارس، سمنان، زنجان، خوزستان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، بوشهر، اردبیل، البرز، ایلام، آذربایجان غربی و شرقی درگیر سیل، توفان، برف و کولاک شد. آن زمان مردم از فرط کینه‌ای که نسبت به سران و سپاهیان نظام دارند، فرمانده جنایتکار سپاه پاسداران را که برای گرفتن عکس تبلیغاتی به منطقه آمده بود، با فضاحت تمام از شهرشان بیرون راندند!
اما این بار حتی استاندارهای مناطق سیل‌زده هم پیدایش نشد و برای گرفتن عکس یادگاری و خودنمایی و ژست‌های پوشالی رسانه‌ای هم سری به مردم و استانهای سیل‌زده نزد.
استاندار کجاست؟
در حالی که سیل هزاران خانه و خانواده را متلاشی کرده و عید مردم منطقه به عزا تبدیل شد، غیبت استاندار گلستان که معمولاً در این شرایط با مشتی دروغهای حکومتی ظاهر می‌شد و خبر از امدادهای ولایتی و اختصاص اعتبارهای دولتی می‌داد توجه مردم و برخی رسانه‌ها را جلب کرد. اما یک هفته پس از سیل کاشف به‌عمل آمد که استاندار از یک ماه قبل در سفر نوروزی کشور را ترک کرده و روز شنبه سوم فروردین ۹۸ رحمانی فضلی، وزیر کشور رژیم آخوندی، گفت استاندار گلستان از یک ماه قبل از نوروز در سفر خارج کشور است و در ایران حضور ندارد. نهایتا روز گذشته جهانگیری با یک مانور فریبکارانه برای فرو نشاندن خشم و نارضایتی مردم خبر از برکناری استاندار گلستان را داد. دردناک تر از سیل حرف های لاریجانی رئیس مجلس نظام به یک بانوی هموطن سیل زده بود که وقتی از نابودی هست و نیستش گلایه می کرد می گفت:«خودت که سالمی!»
نهرهای لایروبی نشده، سدها و سیل‌بندهای ضعیف و ناکافی، در غیاب یک دستگاه خدمات‌ اجتماعی برای مقابله با حوادث طبیعی، همگی حاصل سیاست‌های ویرانگر نظامی است که کل بودجه محیط‌زیستش(۴۰۳میلیارد تومان) تنها یک هشتم بودجه نهادها‌ حوزوی آخوندی(۳هزار و ۳۵۱میلیارد تومان) و نصف بودجه حزب‌الله لبنان(۹۱۰میلیارد تومان) می‌باشد.
از این رو هم خشک‌سالی و هم سیل شمال کشور پیآمد منطقی آپارتاید آخوندی حاکم بر ایران است. نظامی که اکنون با مردمی بیش‌از‌پیش خشمگین و با نفرت اجتماعی به‌شدت انفجاری روبه‌رو است. برای پایان دادن به این همه بلا و ویرانی بلای حکومت آخوندها را بایستی دفع نمود . برای دفع این بلا بایدبر تمامیت این نظام ضد ایرانی با دستانی پر از خشم و خروش شورید.

http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah