خزانه‌داری آمریکا روز سه‌شنبه ۶فروردین۹۸ تحریم‌های جدیدی علیه ۲۵مهره و نهاد وابسته به رژیم ایران مستقر در ایران، ترکیه و امارات متحده عربی را در لیست تحریم‌های خود قرار داد.

خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌یی نوشت در اقدام امروز شبکه‌هایی را در ایران، امارات و ترکیه هدف گرفته که میلیاردها دلار پول به سپاه پاسداران و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح‎ رژیم ایران رسانده‌اند.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا گفته وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رژیم ایران و یک بانک ایرانی به‌دلیل کمک‌رسانی به نیروی تروریستی قدس سپاه پاسداران تحریم شده‌اند.

استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: «ما برای مختل کردن طرحی که رژیم ایران از آن برای انتقال غیرقانونی صدها میلیارد دلار پول استفاده می‌کرد شبکه گسترده‌یی از شرکت‌های صوری و افرادِ مستقر در ایران، ترکیه و امارات را هدف قراردادیم.»

وزیر خزانه‌داری آمریکا گفت: سپاه پاسداران، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ایران در تلاش هستند از نظام مالی بین‌المللی برای دور زدن تحریم‌ها استفاده کنند.

این دومین موج تحریمها علیه رژیم آخوندی طی این هفته است. روز ۲۲ مارس-۲ فروردین نیز خزانه‌داری آمریکا ۳۱ نهاد و مقام رژیم آخوندی را وارد

گفته شده است که این گامها گروه‌های تابعه سپند، حامیان و شرکت‌های پوششی و مقامهای مرتبط را هدف قرار داده است. این اقدام تمامی سرمایه‌های این افراد در آمریکا را هدف قرار داده و مسدود می‌کند و معاملات آمریکا را با آنها ممنوع می‌کند.

خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌یی گفت: « اقدام امروز به‌عنوان هشدار به افراد و نهادهایی است که در نظر دارند با بخش دفاعی رژیم ایران به‌طور عام و با سپند به‌طور خاص معامله کنند: شما با شرکت در فعالیت‌های قابل تحریم با اشخاص لیست‌گذاری شده ایران، خطر انزوای شغلی، شخصی و مالی را می‌پذیرید».

لیست تحریمهای خود کرد.

افراد تحریم‌ شده:
محمدرضا آل علی،
علیرضا اتابکی،
رضا دستگیری،
آیت‌الله ابراهیمی،
ایمان صداقت،
علی شمس مولوی،
سلیمان ساکان – شهروند ترکیه‌ای،
اسدالله صیفی،
محمد وکیلی – مستقر در امارات،

نهادهای تحریم‌ شده:
شرکت کارگزاری بانک انصار،
صرافی انصار،
شرکت فناوری اطلاعات انصار،
تجارت اطلس دوویز- ترکیه‌ای،
صرافی اطلس،
شرکت «گلدن کومودیتیز»- امارات،
صرافی هیتال،
شرکت اطلس ایرانیان،
شرکت «لبرا مون»- امارات،
شرکت ناریا- امارات،
صرافی ساکان،
شرکت تجاری ساکان- امارات،
شرکت تجاری «بست لیدر»- امارات،
زاگرس پردیس کیش.

http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah