سازمان هواشناسی هشدار داده بود پس از این که حسن روحانی در بحران سیل ایران، ادعا کرد سازمان هواشناسی به موقع هشدار نداده است، یک اقلیم شناس به صدای آمریکا گفت: «کار سازمان هواشناسی پیش‌بینی است، پس ایرادی به این سازمان وارد نیست؛ چون از نظر فنی وضعیت بارش و امکان وقوع سیل در مناطقی که با خطر سیل روبرو بودند را پیش‌بینی کرده بود.»
ناصر کرمی، اقلیم شناس، روز چهارشنبه ۷ فرودین در گفتگو با صدای آمریکا گفت: «به سازمان هواشناسی می‌توان این انتقاد را وارد کرد که با اهمیت فضای مجازی منطبق نشده و ادبیات این سازمان قدیمی است و برای عموم قابل استفاده نیست. تصور مسئولین این سازمان این‌گونه است که یک اطلاعیه صادر می‌کنند و یک عده روزنامه‌نگار آن اطلاعیه را به زبان عامه مردم منتشر می‎کنند که این تصور درست نیست.»
سازمان هواشناسی پیش از دو موج قبلی سیل که از آخرین روزهای اسفند آغاز شد درباره بارش شدید و احتمال سیل هشدار داده بود. اما حسن روحانی، دلیل غافلگیر شدن را نبود اطلاع رسانی هواشناسی اعلام کرد!

به گفته آقای کرمی، سیلاب اخیر در محدوده گلستان نشان داد که آسیب پذیری این استان تا چه اندازه در برابر یک پدیده کاملا طبیعی مانند سیل زیاد است. بخشی از این آسیب پذیری به سازه‌های فنی و زیر ساختی مانند ساخت راه آهن و جاده باز می‎گردد و بخش دیگر آن مربوط به مکان یابی شهری و نحوه سکونت‌های روستایی است که نشان می‌دهد زندگی در چنین مناطقی آسیب پذیر است.
او با اشاره به انفجار خط راه آهنی که توسط سپاه احداث شده بود، گفت: «وقتی مسیر راه آهنی باعث تشدید اثر سیل و مانع جریان طبیعی آب می‌شود نشانه آن است که ساخت این راه آهن با مطالعات فنی درست و دقیقی صورت نگرفته است و باید آن را منفجر کرد تا سیل مسیر طبیعی خود را طی کند.»
این اقلیم شناس می‌گوید که این گونه پروژه‌های ساختاری باید با اقتضائات محیط مرتبط باشد؛ در واقع وقتی گفته می‌شود ساخت این چنین پروژه‌هایی نیاز به ارزیابی محیط زیستی دارد به این معنی نیست که قرار است ممانعت و یا مزاحمتی ایجاد شود. به هر حال پیمانکار که این راه آهن را ساخته مقصر است و باید خسارتی که از این مسئله بوجود آمده را پرداخت کند.
ناصر کرمی، اقلیم شناس در رابطه با وقوع سیلاب در شیراز نیز گفت: آن چیزی که ما در شیراز با آن روبرو شدیم نشان دهنده آن بود که متاسفانه مسئولین شهری مسیر سیلاب را پیش بینی نکرده بودند و مطمئنا افرادی همچون شهردار وقت شیراز باید به شهروندان و مسافران اعلام می‌کرد که مسئله سیلاب جدی است و مردم باید از اطراف محل عبور سیل دور شوند .

http://t.me/begoonah
https://www.instagram.com/begoonah